« Tilbage til oversigten over alle licitationer


25/2025
77361-2025 - Planlægning
Danmark – Bygge- og anlægsarbejder – Invitation til Vejdirektoratets leverandørdag den 25. marts 2025
OJ S 25/2025 05/02/2025
Forhåndsmeddelelse eller vejledende periodisk bekendtgørelse, der kun er anvendt til informationsformål
Tjenesteydelser - Bygge og anlæg
1. Køber
1.1.
Køber
Officielt navnVejdirektoratet
E-mailasal@vd.dk
Køberens retlige statusCentral regeringsmyndighed
Den ordregivende myndigheds aktivitetGenerelle offentlige tjenesteydelser
2. Procedure
2.1.
Procedure
TitelInvitation til Vejdirektoratets leverandørdag den 25. marts 2025
BeskrivelseTirsdag den 25. marts 2025 inviterer vi entreprenører til at komme og høre nærmere om de projekter, vi skal i gang med de kommende to år herunder bl.a. udbygning af Amagermotorvejen og 3. Limfjordsforbindelse. På Leverandørdagen 2025 vil vi præsentere de projekter, som går i udbud i både 2025 og 2026. Vi giver et overblik over, hvordan projekterne er fordelt geografisk, hvilke typer arbejder, der er forbundet med de enkelte projekter samt en indflyvning til, hvordan vi forventer at udbyde kontrakterne. Samtidig får du et overblik over udbudsfrister og forventet opstart på de enkelte projekter. I foyeren vil der være faglige cafeer, hvor man kan høre om og stille spørgsmål til udvalgte store og mindre projekter samt andre emner, der er relevante for fremtidige entrepriseudbud. Om eftermiddagen vil der være oplæg, hvor vi går i dybden med tre udvalgte emner: Vejdriftsudbud, tildeling og udbud og Building Information Modelling. Du kan finde mere information på hjemmesiden under afsnit 8.1. Eventuelle spørgsmål kan rettes til Vejdirektoratet via asal@vd.dk. Vi glæder os til at se dig. ___________________________________________________________________________________________ Tilmeldingsfrist: Den 7. marts 2025. Tilmelding kan ske på linket under afsnit 8.1. Pris: Gratis. Vi anbefaler, at der maksimalt deltager 2-3 personer fra samme virksomhed. Sted: Milling Hotel Milling Hotel Park, Viaduktvej 28, 5500 Middelfart.
Intern ID2684
2.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge og anlæg
Supplerende kontrakttypeTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
2.1.2.
Udførelsessted
PostadresseCarsten Niebuhrs Gade 49  
ByKøbenhavn
PostnummerDK-1577
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
Yderligere oplysningerRegion og kommune
2.1.4.
Generelle oplysninger
Retsgrundlag
Direktiv 2014/24/EU
Lov nr. 1564 af 15/12/2015 med efterfølgende ændringer (udbudsloven) -
3. Del
3.1.
Teknisk ID for delenPAR-0001
TitelInvitation til Vejdirektoratets leverandørdag den 25. marts 2025
BeskrivelseSe mere under pkt. 2.1.
3.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge og anlæg
Primær klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
3.1.2.
Udførelsessted
Hvor som helst
3.1.6.
Udbudsdokumenter
Sprog, som udbudsdokumenterne (eller dele heraf) er uofficielt tilgængelige pådansk
3.1.9.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerVejdirektoratet
8. Organisationer
8.1.
ORG-0001
Officielt navnVejdirektoratet
Registreringsnummer60729018
PostadresseCarsten Niebuhrs Gade 43, 5. sal
ByKøbenhavn V
Postnummer1577
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
EnhedAnnette Schou Allentoft
E-mailasal@vd.dk
Telefon+45 7244 3333
Adresse til udveksling af oplysninger (URL) (eDelivery-Gateway)https://www.vejdirektoratet.dk/side/vejdirektoratets-leverandoerdag-2025
Denne organisations roller
Køber
Indkøbscentral, der rekvirerer vareleverancer og/eller tjenesteydelser tiltænkt andre købere
Indkøbscentral, der tildeler offentlige kontrakter eller indgår rammeaftaler om bygge- og anlægsarbejder, vareindkøb eller tjenesteydelser tiltænkt andre købere
Organisation med ansvar for klager
8.1.
ORG-0000
Officielt navnPublications Office of the European Union
RegistreringsnummerPUBL
ByLuxembourg
Postnummer2417
Landsdel (NUTS)Luxembourg (LU000)
LandLuxembourg
Telefon+352 29291
Internetadressehttps://op.europa.eu
Denne organisations roller
TED eSender
Oplysninger om bekendtgørelsen
Bekendtgørelsens ID3fa41377-56fd-4df5-9961-1562981255c3  -  01
FormulartypePlanlægning
BekendtgørelsestypeForhåndsmeddelelse eller vejledende periodisk bekendtgørelse, der kun er anvendt til informationsformål
Bekendtgørelsesundertype4
Afsendelsesdato for bekendtgørelsen04/02/2025 10:19:08 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Bekendtgørelsens officielle sprogdansk
Bekendtgørelsesnummer77361-2025
EUT-S-nummer25/2025
Offentliggørelsesdato05/02/2025
Den påtænkte dato for offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse inden for denne procedure25/03/2025

« Tilbage til oversigten over alle licitationer