« Tilbage til oversigten over alle licitationer


36/2025
114361-2025 - Planlægning
Danmark – Rengøring af lokaler – Rengøring af ambulancebaser (DPV)
OJ S 36/2025 20/02/2025
Forhåndsmeddelelse eller vejledende periodisk bekendtgørelse, der kun er anvendt til informationsformål
Tjenesteydelser
1. Køber
1.1.
Køber
Officielt navnRegion Nordjylland
Køberens retlige statusRegional myndighed
Den ordregivende myndigheds aktivitetSundhed
2. Procedure
2.1.
Procedure
TitelRengøring af ambulancebaser (DPV)
BeskrivelseI forbindelse med kommende offentlige udbud på rengøring af ambulancebaser/Den Præhospitale Virksomhed (DPV), inviteres potentielle tilbudsgivere til at gennemgå kravene vedrørende opgaven. Høringsmaterialet består af en kravspecifikation. Kommentarer til kravspecifikationen bedes returneret indskrevet i det vedlagte høringsark senest den 4. marts 2025 kl. 12.00
Intern IDU415-25
2.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90911100 Rengøring af lokaler
Supplerende klassifikation (cpv): 90911200 Rengøring af bygninger, 90919000 Rengøring af kontorer, skoler og kontorudstyr, 90919200 Rengøring af kontorer
2.1.2.
Udførelsessted
Landsdel (NUTS)Nordjylland (DK050)
LandDanmark
2.1.4.
Generelle oplysninger
Retsgrundlag
Direktiv 2014/24/EU
3. Del
3.1.
Teknisk ID for delenPAR-0000
TitelRengøring af ambulancebaser (DPV)
BeskrivelseI forbindelse med kommende offentlige udbud på rengøring af ambulancebaser/Den Præhospitale Virksomhed (DPV), inviteres potentielle tilbudsgivere til at gennemgå kravene vedrørende opgaven. Høringsmaterialet består af en kravspecifikation. Kommentarer til kravspecifikationen bedes returneret indskrevet i det vedlagte høringsark senest den 4. marts 2025 kl. 12.00
Intern IDU415-25
3.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90911100 Rengøring af lokaler
Supplerende klassifikation (cpv): 90911200 Rengøring af bygninger
Supplerende klassifikation (cpv): 90919000 Rengøring af kontorer, skoler og kontorudstyr
Supplerende klassifikation (cpv): 90919200 Rengøring af kontorer
3.1.2.
Udførelsessted
Landsdel (NUTS)Nordjylland (DK050)
LandDanmark
3.1.5.
Generelle oplysninger
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
3.1.6.
Udbudsdokumenter
3.1.8.
Teknikker
Rammeaftale
Rammeaftale uden fornyet iværksættelse af konkurrence
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
3.1.9.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Organisation, der leverer oplysninger om den generelle lovgivningsramme angånde skatter på det sted, hvor kontrakten skal udføresKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Organisation, der leverer oplysninger om den generelle lovgivningsramme angående miljøbeskyttelse på det sted, hvor kontrakten skal udføresKlagenævnet for Udbud
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsprocedurenRegion Nordjylland
Organisation, der sikrer adgang til udbudsdokumenterne offlineRegion Nordjylland
8. Organisationer
8.1.
ORG-0001
Officielt navnRegion Nordjylland
Registreringsnummer29190941
AfdelingØkonomi
PostadresseNiels Bohrs Vej 30
ByAalborg Ø
Postnummer9220
Landsdel (NUTS)Nordjylland (DK050)
LandDanmark
EnhedAnni Clemensen
Telefon+45 23998769
Internetadressehttps://rn.dk/
Denne organisations roller
Køber
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsproceduren
Organisation, der sikrer adgang til udbudsdokumenterne offline
8.1.
ORG-0002
Officielt navnKlagenævnet for Udbud
Registreringsnummer37795526
PostadresseNævnenes Hus, Toldboden 2
ByViborg
Postnummer8800
Landsdel (NUTS)Vestjylland (DK041)
LandDanmark
Telefon+45 72405600
Denne organisations roller
Organisation med ansvar for klager
Organisation, der leverer oplysninger om den generelle lovgivningsramme angående miljøbeskyttelse på det sted, hvor kontrakten skal udføres
8.1.
ORG-0003
Officielt navnKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Registreringsnummer10294819
PostadresseCarl Jacobsens Vej 35
ByValby
Postnummer2500
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
E-mailkfst@kfst.dk
Telefon+45 41715100
Internetadressehttp://www.kfst.dk
Denne organisations roller
Organisation, der leverer oplysninger om den generelle lovgivningsramme angånde skatter på det sted, hvor kontrakten skal udføres
8.1.
ORG-0004
Officielt navnMercell Holding ASA
Registreringsnummer980921565
PostadresseAskekroken 11
ByOslo
Postnummer0277
Landsdel (NUTS)Oslo (NO081)
LandNorge
EnhedeSender
Telefon+47 21018800
Fax+47 21018801
Internetadressehttp://mercell.com/
Denne organisations roller
TED eSender
Oplysninger om bekendtgørelsen
Bekendtgørelsens IDe7a420e3-9b92-4b49-8bda-52bcd55d3001  -  01
FormulartypePlanlægning
BekendtgørelsestypeForhåndsmeddelelse eller vejledende periodisk bekendtgørelse, der kun er anvendt til informationsformål
Bekendtgørelsesundertype4
Afsendelsesdato for bekendtgørelsen19/02/2025 13:30:44 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Dato for afsendelse af bekendtgørelsen (eSender)19/02/2025 13:30:44 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Bekendtgørelsens officielle sprogdansk
Bekendtgørelsesnummer114361-2025
EUT-S-nummer36/2025
Offentliggørelsesdato20/02/2025
Den påtænkte dato for offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse inden for denne procedure20/02/2025

« Tilbage til oversigten over alle licitationer