« Tilbage til oversigten over alle licitationer


40/2025
127215-2025 - Resultater
Danmark – Løfte- og håndteringsudstyr – Nedtagning af sikringshytter på S-banen
OJ S 40/2025 26/02/2025
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Varer
1. Køber
1.1.
Køber
Officielt navnBanedanmark
E-mailAIAM@BANE.dk
Køberens retlige statusCentral regeringsmyndighed
Den ordregivende myndigheds aktivitetGenerelle offentlige tjenesteydelser
Den ordregivende enheds aktiviteterJernbanetjenester
2. Procedure
2.1.
Procedure
TitelNedtagning af sikringshytter på S-banen
BeskrivelseI Nedtagningsprojektet skal der nedtages og håndteres hytter fra det ”Gamle signalsystem”. Nedtagningsprojektet sikrer inden nedenstående opgaver udføres af leverandøren, at emnerne er spænding/strømløse. Inden udførsel af opgaven, sender nedtagningsprojektet billeder, kilometrering, samt en beskrivelse af opgaven til leverandøren.
Identifikator for proceduren9893223f-bd07-4faa-a902-4ad27a851762
Tidligere bekendtgørelse671961-2024
Intern ID2024-21664
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
2.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 42410000 Løfte- og håndteringsudstyr
Supplerende klassifikation (cpv): 45111100 Nedrivningsarbejde, 45111320 Demonteringsarbejde på sikkerhedsanlæg, 45500000 Udlejning af entreprenørmateriel og -udstyr med betjeningspersonale
2.1.2.
Udførelsessted
LandDanmark
Hvor som helst i det pågældende land
2.1.3.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms20 000 000,00 DKK
Rammeaftalens maksimumværdi20 000 000,00 DKK
2.1.4.
Generelle oplysninger
Indkaldelse af tilbud er afsluttet
Retsgrundlag
Direktiv 2014/25/EU
5. Delkontrakt
5.1.
DelkontraktLOT-0000
TitelNedtagning af sikringshytter på S-banen
BeskrivelseI Nedtagningsprojektet skal der nedtages og håndteres hytter fra det ”Gamle signalsystem”. Nedtagningsprojektet sikrer inden nedenstående opgaver udføres af leverandøren, at emnerne er spænding/strømløse. Inden udførsel af opgaven, sender nedtagningsprojektet billeder, kilometrering, samt en beskrivelse af opgaven til leverandøren.
Intern ID2024-21664
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 42410000 Løfte- og håndteringsudstyr
Supplerende klassifikation (cpv): 45111100 Nedrivningsarbejde, 45111320 Demonteringsarbejde på sikkerhedsanlæg, 45500000 Udlejning af entreprenørmateriel og -udstyr med betjeningspersonale
5.1.2.
Udførelsessted
LandDanmark
Hvor som helst i det pågældende land
5.1.3.
Anslået varighed
Varighed5 År
5.1.4.
Fornyelse
Højeste antal fornyelser0
5.1.5.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms20 000 000,00 DKK
Rammeaftalens maksimumværdi20 000 000,00 DKK
5.1.6.
Generelle oplysninger
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)nej
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Rammeaftale med fornyet iværksættelse af konkurrence
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for mæglingKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Oplysninger om klagefrister: Ved et udbud med prækvalifikation efter udbudsloven, ved forsyningsvirksomhedsdirektivet eller tilbudsloven skal en klage over ikke at være blevet prækvalificeret indgives inden for 20 kalenderdage. Dette er regnet fra dagen efter ordregivers afsendelse af underretning om prækvalifikation. Andre klager over udbud eller beslutninger, f.eks. tildeling af kontrakter, omfattet af udbudslovens afsnit II eller III eller forsyningsvirksomhedsdirektivet skal indgives 45 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens offentliggørelse af en bekendtgørelse i EU-Tidende om indgåelse af kontrakt. Hvis klagen handler om overtrædelser af tilbudsloven eller udbudslovens §§ 191 og 192, er klagefristen på 45 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens underretning om tildelingsbeslutningen. Klager over indgåelse af rammeaftale efter udbudsloven (afsnit II, III og §§ 191 og 192), forsyningsvirksomhedsdirektivet eller tilbudsloven skal være indgivet til klagenævnet inden 6 måneder regnet fra dagen efter ordregiverens underretning om tildelingsbeslutningen. Klager over indgåelse af en kontrakt baseret på en rammeaftale med genåbning af konkurrence eller et dynamisk indkøbssystem omfattet af udbudslovens afsnit II eller III eller forsyningsvirksomhedsdirektivet skal være indgivet til klagenævnet inden 30 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens underretning om tildelingsbeslutningen. Klager over en ordregivers beslutning om at videreføre en kontrakt (udbudslovens § 185, stk. 2) skal indgives til klagenævnet inden 20 kalenderdage regnet fra dagen efter, at ordregiveren har offentliggjort sin beslutning (udbudslovens § 185, stk. 2, 3. pkt.). Har ordregiveren fulgt proceduren i lov om Klagenævnet for Udbud § 4, skal en klage over, at ordregiveren i strid med udbudsdirektivet eller forsyningsvirksomhedsdirektivet har indgået en kontrakt uden forudgående offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse indgives til klagenævnet inden 30 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens offentliggørelse af en bekendtgørelse i EU-Tidende om indgåelse af kontrakt.
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsprocedurenBanedanmark
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerneKlagenævnet for Udbud
TED eSenderMercell Holding ASA
6. Resultater
Værdien af alle kontrakter tildelt i denne bekendtgørelse20 000 000,00 DKK
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0000
Status for udvælgelse af vinderDer er udvalgt mindst én vinder.
6.1.2.
Oplysninger om vinderne
Vinder
Officielt navnForstas
Tilbud
Tilbud – IdentifikatorForstas tilbud
ID for delkontrakt eller gruppe af delkontrakterLOT-0000
Værdien af tilbuddet20 000 000,00 DKK
Tilbuddet er et alternativt tilbudnej
Kontraktoplysninger
Identifikator for kontraktenForstas kontrakt
Dato for indgåelse af kontrakten10/02/2025
Kontrakten tildeles som led i en rammeaftaleja
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter, der skabte rammeaftalen671961-2024
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse4
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse4
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse4
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse4
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse4
8. Organisationer
8.1.
ORG-0001
Officielt navnBanedanmark
Registreringsnummer18632276
AfdelingDanmark
PostadresseCarsten Niebuhrs Gade 43
ByKøbenhavn V
Postnummer1577
Landsdel (NUTS)Københavns omegn (DK012)
LandDanmark
EnhedAisha Amjad
E-mailAIAM@BANE.dk
Telefon+45 82340000
Internetadressehttps://www.bane.dk/
Denne organisations roller
Køber
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsproceduren
8.1.
ORG-0002
Officielt navnKlagenævnet for Udbud
Registreringsnummer37795526
PostadresseNævnenes Hus, Toldboden 2
ByViborg
Postnummer8800
Landsdel (NUTS)Østjylland (DK042)
LandDanmark
Telefon+45 72405600
Denne organisations roller
Organisation med ansvar for klager
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerne
8.1.
ORG-0003
Officielt navnKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Registreringsnummer10294819
PostadresseCarl Jacobsens Vej 35
ByValby
Postnummer2500
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
E-mailkfst@kfst.dk
Telefon+45 41715000
Internetadressehttp://www.kfst.dk
Denne organisations roller
Organisation med ansvar for mægling
8.1.
ORG-0004
Officielt navnForstas
Registreringsnummer29615756
ByFredercia
Postnummer7000
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
E-mailco@forstas.dk
Telefon40992780
Denne organisations roller
Tilbudsgiver
Vinder af disse delkontrakterLOT-0000
8.1.
ORG-0005
Officielt navnMercell Holding ASA
Registreringsnummer980921565
PostadresseAskekroken 11
ByOslo
Postnummer0277
Landsdel (NUTS)Oslo (NO081)
LandNorge
EnhedeSender
Telefon+47 21018800
Fax+47 21018801
Internetadressehttp://mercell.com/
Denne organisations roller
TED eSender
Oplysninger om bekendtgørelsen
Bekendtgørelsens ID312bf3c7-f9f2-4b53-a974-9fb7531624c2  -  01
FormulartypeResultater
BekendtgørelsestypeBekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Bekendtgørelsesundertype30
Afsendelsesdato for bekendtgørelsen25/02/2025 12:44:42 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Dato for afsendelse af bekendtgørelsen (eSender)25/02/2025 13:00:35 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Bekendtgørelsens officielle sprogdansk
Bekendtgørelsesnummer127215-2025
EUT-S-nummer40/2025
Offentliggørelsesdato26/02/2025

« Tilbage til oversigten over alle licitationer