« Tilbage til oversigten over alle licitationer


84/2025
278008-2025 - Resultater
Danmark – Industrirobotter – Etablering af robotcafé
OJ S 84/2025 30/04/2025
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Varer - Tjenesteydelser
1. Køber
1.1.
Køber
Officielt navnAarhus Kommune
E-mailadp@horten.dk
Køberens retlige statusLokal myndighed
Den ordregivende myndigheds aktivitetGenerelle offentlige tjenesteydelser
2. Procedure
2.1.
Procedure
TitelEtablering af robotcafé
BeskrivelseAarhus Kommune (herefter ”Kommunen) arbejder løbende med at udvikle indsatsen over for mennesker i særligt udsatte positioner, herunder gennem en tættere tilknytning til samfundet (inklusion, rehabilitering og habilitering), fx gennem beskæftigelse. For bl.a. at understøtte denne indsats ønsker Kommunen at etablere en såkaldt ”robotcafé” i eksisterende caféfaciliteter, hvor avatar-robotter køre rundt og tage imod bestillinger fra caféens gæster. Robotterne skal fjernstyres af borgere, der af enten fysiske eller psykiske årsager ikke er i stand til at varetage et job, som kræver fysisk fremmøde. Indsatsen er målrettet personer med fysiske og psykiske funktionsnedsættelser, som ikke kan præstere et fysisk fremmøde. Der er derfor behov for en fjernstyret indsats, så pågældende kan deltage i arbejdsmarkedet hjemmefra. Det er Aarhus Kommunes håb, at indsatsen kan bekæmpe ensomhed og isolation samt skabe beskæftigelse for den konkrete målgruppe. Robotcaféen skal fysisk etableres i regi af en eksisterende café beliggende i Generationernes Hus, og som driftes af den almennyttige forening FO-Aarhus. Med henblik på at etablere den ovenfor beskrevne robotcafé ønsker Kommunen uden udbud at indgå kontrakt (”herefter ”Operatørkontrakten”) med et konsortium bestående af Teknologi i Praksis og OryLab inc. (herefter ”Konsortiet”). Operatørkontrakten omfatter forskellige bestanddele, herunder navnlig: Leje af robotter Servicering af robotter Projektledelse Oplæring af piloter (dvs. de personer, som skal fjernbetjene robotterne). Kommunen ønsker, at robotcaféen i første omgang etableres i en forsøgsperiode på 6 eller 12 måneder. Den oplyste kontraktværdi i bekendtgørelsen er derfor opgjort for en periode på 12 måneder. Kommunen forbeholder sig at gøre ordningen (dvs. robotcaféen) permanent efter udløb af projekt/forsøgsperioden, hvilket i så fald vil forøge Operatørkontraktens værdi (anslået 21.803.680,00 kr. ekskl. moms over en periode på 48 måneder).
Identifikator for proceduren77c37001-28cd-4b58-bf44-1296384380ce
Tidligere bekendtgørelsed3b24680-ee91-4e8b-b072-dfcbcb1216cb-01
Intern ID205134
UdbudsprocedureUdbud med forhandling uden forudgående offentliggørelse
Hovedpunkterne i procedurenTeknologi i Praksis (”TIP”) har udarbejdet et forprojekt for Kommunen vedrørende robotcaféen, og har i den forbindelse afsøgt markedet for leverandører af robotter. TIP har om denne markedsafsøgning oplysning følgende: ”Informationssøgning. Der er anvendt “telepresence robot” og andre relevante søgeord med relevans for markedsafdækningen. Dialog med konkrete leverandører med henblik på at afdække om der er konkrete løsninger eller løsninger i pipeline. Almindelig dialog og deltagelse i konferencer, hvor TIP med deres markante viden og kendskab til markedet samt inddragelse af det markante netværk undersøger bredt i dialog om der er potentielle leverandører. Herudover er der inddraget relevant forskning. Der kan henvises til dette meta review: “Telepresence Robots for People with Special Needs: A Systematic Review”. Konklusionen på TIP’s markedsafdækning er, at der kun findes én løsning (leveret af OryLab Inc), som sikrer målgruppens deltagelse i projektet på de vilkår, som Aarhus Kommune har opstillet. Operatørkontrakten indeholder en kombination af varer (leje af robotter) og tjenesteydelser omfattet af udbudslovens afsnit II og III. I henhold til udbudslovens § 25, stk. 2, skal Operatørkontrakten derfor tildeles ”efter de regler, der gælder for den type ydelse, der har den højeste værdi”. I henhold til det foreløbige budget for Operatørkontrakten udgør de anslåede omkostninger forbundet med robotleje og -servicering (OryLab Inc.) ca. 69 % af den samlede anslåede værdi. Operatørkontrakten skal derfor tildeles efter der regler, som gælder for disse ydelser. Kommunen lægger på baggrund af markedsafsøgningen til grund, at de dele af Operatørkontrakten, som omfatter robotleje og -servicering, er omfattet af undtagelsesbestemmelsen i udbudslovens § 80, stk. 3, nr. 2 og 3 (eneleverandør undtagelsen). Aarhus Kommune vurderer herved, at varerne (robotterne) kun kan leveres af OryLab Inc (tekniske årsager). Aarhus Kommune er samtidig betrygget i, at TIP har gennemført en markedsafdækning, som sikrer, at der ikke findes et rimeligt alternativ eller erstatning og at den manglende konkurrence ikke er et resultat af en kunstig indskrænkning af Aarhus Kommunes behov, jf. herved udbudslovens § 80, stk. 4. Da Aarhus Kommune således vurderer, at de ydelser, som har den højeste værdi i Operatørkontrakten, er omfattet af undtagelsesbestemmelsen i udbudslovens § 80, stk. 3, nr. 2 og 3 (eneleverandør-undtagelsen), kan Operatørkontrakten som helhed indgås uden forudgående udbud i medfør af udbudslovens § 25, stk. 2. Aarhus Kommune har fulgt den fremgangsmåde, som er beskrevet i § 4 i lov om Klagenævnet for Udbud (lovbekendtgørelse nr. 593 af 2.6.2016 med senere ændringer), idet Aarhus Kommune finder, at Operatørkontrakten kan indgås med Konsortiet uden forudgående offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse. Kontrakten er indgået på baggrund af profylaksebekendtgørelsen 127696-2025.
2.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Supplerende kontrakttypeTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 42997300 Industrirobotter
Supplerende klassifikation (cpv): 50000000 Reparations- og vedligeholdelsestjenester, 71248000 Projektledelse og –dokumentation, 80400000 Voksenundervisning og undervisning i øvrigt
2.1.2.
Udførelsessted
Landsdel (NUTS)Østjylland (DK042)
LandDanmark
Yderligere oplysningerCaféen skal opføres i Generationernes Hus på Aarhus Ø.
2.1.3.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms21 803 680,00 DKK
2.1.4.
Generelle oplysninger
Indkaldelse af tilbud er afsluttet
Retsgrundlag
Direktiv 2014/24/EU
Lovbekendtgørelse 2025-02-03 nr. 116 Udbudsloven -
5. Delkontrakt
5.1.
DelkontraktLOT-0000
TitelEtablering af robotcafé
BeskrivelseAarhus Kommune (herefter ”Kommunen) arbejder løbende med at udvikle indsatsen over for mennesker i særligt udsatte positioner, herunder gennem en tættere tilknytning til samfundet (inklusion, rehabilitering og habilitering), fx gennem beskæftigelse. For bl.a. at understøtte denne indsats ønsker Kommunen at etablere en såkaldt ”robotcafé” i eksisterende caféfaciliteter, hvor avatar-robotter køre rundt og tage imod bestillinger fra caféens gæster. Robotterne skal fjernstyres af borgere, der af enten fysiske eller psykiske årsager ikke er i stand til at varetage et job, som kræver fysisk fremmøde. Indsatsen er målrettet personer med fysiske og psykiske funktionsnedsættelser, som ikke kan præstere et fysisk fremmøde. Der er derfor behov for en fjernstyret indsats, så pågældende kan deltage i arbejdsmarkedet hjemmefra. Det er Aarhus Kommunes håb, at indsatsen kan bekæmpe ensomhed og isolation samt skabe beskæftigelse for den konkrete målgruppe. Robotcaféen skal fysisk etableres i regi af en eksisterende café beliggende i Generationernes Hus, og som driftes af den almennyttige forening FO-Aarhus. Med henblik på at etablere den ovenfor beskrevne robotcafé ønsker Kommunen uden udbud at indgå kontrakt (”herefter ”Operatørkontrakten”) med et konsortium bestående af Teknologi i Praksis og OryLab inc. (herefter ”Konsortiet”). Operatørkontrakten omfatter forskellige bestanddele, herunder navnlig: Leje af robotter Servicering af robotter Projektledelse Oplæring af piloter (dvs. de personer, som skal fjernbetjene robotterne). Kommunen ønsker, at robotcaféen i første omgang etableres i en forsøgsperiode på 6 eller 12 måneder. Den oplyste kontraktværdi i bekendtgørelsen er derfor opgjort for en periode på 12 måneder. Kommunen forbeholder sig at gøre ordningen (dvs. robotcaféen) permanent efter udløb af projekt/forsøgsperioden, hvilket i så fald vil forøge Operatørkontraktens værdi (anslået 21.803.680,00 kr. ekskl. moms over en periode på 48 måneder).
Intern ID205134
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Supplerende kontrakttypeTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 42997300 Industrirobotter
Supplerende klassifikation (cpv): 50000000 Reparations- og vedligeholdelsestjenester, 71248000 Projektledelse og –dokumentation, 80400000 Voksenundervisning og undervisning i øvrigt
5.1.2.
Udførelsessted
Landsdel (NUTS)Østjylland (DK042)
LandDanmark
Yderligere oplysningerCaféen skal opføres i Generationernes Hus på Aarhus Ø.
5.1.3.
Anslået varighed
Varighed4 År
5.1.5.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms21 803 680,00 DKK
5.1.6.
Generelle oplysninger
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypePris
NavnPris
BeskrivelseKontrakten kan kun tildeles af en bestemt økonomisk aktør på grund af manglende konkurrence af tekniske årsager.
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi100,00
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Oplysninger om klagefrister: De præcise frister for klage findes i lov om Klagenævnet for Udbud, jf. lovbekendtgørelse nr. 593 af 2.6.2016 med senere ændringer. Af § 7, stk. 3 i denne lov følger: ”Har en ordregiver fulgt proceduren i § 4, skal en klage over, at ordregiveren i strid med udbudsdirektivet eller forsyningsvirksomhedsdirektivet har indgået en kontrakt uden forudgående offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende, være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 30 kalenderdage regnet fra dagen efter den dag, hvor ordregiveren har offentliggjort en bekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende om, at ordregiveren har indgået en kontrakt, forudsat at bekendtgørelsen indeholder begrundelsen for ordregiverens beslutning om at tildele kontrakten uden forudgående offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende”
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsprocedurenAarhus Kommune
Organisation, der sikrer adgang til udbudsdokumenterne offlineAarhus Kommune
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerneKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Organisation, hvis budget anvendes til at betale for kontraktenAarhus Kommune
Organisation, der udfører betalingenAarhus Kommune
Organisation, der underskriver kontraktenAarhus Kommune
TED eSenderMercell Holding ASA
6. Resultater
Værdien af alle kontrakter tildelt i denne bekendtgørelse21 803 680,00 DKK
Direkte tildeling
Begrundelse for direkte tildelingKontrakten kan kun tildeles af en bestemt økonomisk aktør på grund af manglende konkurrence af tekniske årsager
Anden begrundelseTeknologi i Praksis (”TIP”) har udarbejdet et forprojekt for Kommunen vedrørende robotcaféen, og har i den forbindelse afsøgt markedet for leverandører af robotter. TIP har om denne markedsafsøgning oplysning følgende: ”Informationssøgning. Der er anvendt “telepresence robot” og andre relevante søgeord med relevans for markedsafdækningen. Dialog med konkrete leverandører med henblik på at afdække om der er konkrete løsninger eller løsninger i pipeline. Almindelig dialog og deltagelse i konferencer, hvor TIP med deres markante viden og kendskab til markedet samt inddragelse af det markante netværk undersøger bredt i dialog om der er potentielle leverandører. Herudover er der inddraget relevant forskning. Der kan henvises til dette meta-review: “Telepresence Robots for People with Special Needs: A Systematic Review”. Link: (PDF) Telepresence Robots for People with Special Needs: A Systematic Review.” Konklusionen på TIP’s markedsafdækning er, at der kun findes én løsning (leveret af OryLab Inc), som sikrer målgruppens deltagelse i projektet på de vilkår, som Aarhus Kommune har opstillet. Operatørkontrakten indeholder en kombination af varer (leje af robotter) og tjenesteydelser omfattet af udbudslovens afsnit II og III. I henhold til udbudslovens § 25, stk. 2, skal Operatørkontrakten derfor tildeles ”efter de regler, der gælder for den type ydelse, der har den højeste værdi”. I henhold til det foreløbige budget for Operatørkontrakten udgør de anslåede omkostninger forbundet med robotleje og -servicering (OryLab Inc.) ca. 69 % af den samlede anslåede værdi. Operatørkontrakten skal derfor tildeles efter der regler, som gælder for disse ydelser. Kommunen lægger på baggrund af markedsafsøgningen til grund, at de dele af Operatørkontrakten, som omfatter robotleje og -servicering, er omfattet af undtagelsesbestemmelsen i udbudslovens § 80, stk. 3, nr. 2 og 3 (eneleverandør-undtagelsen). Aarhus Kommune vurderer herved, at varerne (robotterne) kun kan leveres af OryLab Inc (tekniske årsager). Aarhus Kommune er samtidig betrygget i, at TIP har gennemført en markedsafdækning, som sikrer, at der ikke findes et rimeligt alternativ eller erstatning og at den manglende konkurrence ikke er et resultat af en kunstig indskrænkning af Aarhus Kommunes behov, jf. herved udbudslovens § 80, stk. 4. Da Aarhus Kommune således vurderer, at de ydelser, som har den højeste værdi i Operatørkontrakten, er omfattet af undtagelsesbestemmelsen i udbudslovens § 80, stk. 3, nr. 2 og 3 (eneleverandør-undtagelsen), kan Operatørkontrakten som helhed indgås uden forudgående udbud i medfør af udbudslovens § 25, stk. 2. Aarhus Kommune følger den fremgangsmåde, som er beskrevet i § 4 i lov om Klagenævnet for Udbud (lovbekendtgørelse nr. 593 af 2.6.2016 med senere ændringer), idet Aarhus Kommune finder, at Operatørkontrakten kan indgås med Konsortiet uden forudgående offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse. Parterne indgår tidligst kontrakt efter udløbet af 10 kalenderdage regnet fra dagen efter den dag, hvor denne bekendtgørelse med henblik på frivillig forudgående gennemsigtighed er blevet offentliggjort.
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0000
Status for udvælgelse af vinderDer er udvalgt mindst én vinder.
6.1.2.
Oplysninger om vinderne
Vinder
Ledende organisation hos tilbudsgiverenOryLab inc.
Officielt navnTeknologi i Praksis
Tilbud
Tilbud – IdentifikatorEtablering og drift af robotcafé
ID for delkontrakt eller gruppe af delkontrakterLOT-0000
Værdien af tilbuddet21 803 680,00 DKK
Tilbuddet blev rangordnetnej
UnderentrepriseNej
Kontraktoplysninger
Identifikator for kontraktenEtablering og drift af robotcafé
TitelEtablering og drift af robotcafé
Datoen for udvælgelsen af det vindende tilbud31/01/2025
Dato for indgåelse af kontrakten08/04/2025
Oplysninger om EU-midler
Organisation, der underskriver kontraktenAarhus Kommune
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse1
Udvalg af tilbud
Værdien af det antagelige tilbud med den laveste værdi21 803 680,00 DKK
Værdien af det antagelige tilbud med den højeste værdi21 803 680,00 DKK
8. Organisationer
8.1.
ORG-0001
Officielt navnAarhus Kommune
Registreringsnummer55133018
AfdelingSundhed og Omsorg
PostadresseGrøndalsvej 2
ByViby J
Postnummer8260
Landsdel (NUTS)Østjylland (DK042)
LandDanmark
EnhedAnnelouise Dalgaard Pedersen
E-mailadp@horten.dk
Telefon52344128
Denne organisations roller
Køber
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsproceduren
Organisation, der sikrer adgang til udbudsdokumenterne offline
Organisation, der underskriver kontrakten
Organisation, hvis budget anvendes til at betale for kontrakten
Organisation, der udfører betalingen
8.1.
ORG-0002
Officielt navnKlagenævnet for Udbud
Registreringsnummer37795526
PostadresseToldboden 2
ByViborg
Postnummer8800
Landsdel (NUTS)Vestjylland (DK041)
LandDanmark
EnhedKlagenævnet for Udbud
Telefon+45 72405600
Adresse til udveksling af oplysninger (URL) (eDelivery-Gateway)https://naevneneshus.dk/start-din-klage/klagenaevnet-for-udbud/
Denne organisations roller
Organisation med ansvar for klager
8.1.
ORG-0003
Officielt navnKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Registreringsnummer10294819
PostadresseCarl Jacobsens Vej 35
ByValby
Postnummer2500
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
EnhedKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
E-mailkfst@kfst.dk
Telefon+45 41715000
Adresse til udveksling af oplysninger (URL) (eDelivery-Gateway)https://www.kfst.dk
Denne organisations roller
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerne
8.1.
ORG-0004
Officielt navnTeknologi i Praksis
Registreringsnummer34557950
PostadresseEvald Krogs Gade 16B
ByÅrhus C
Postnummer8000
Landsdel (NUTS)Østjylland (DK042)
LandDanmark
Telefon+45 60219416
Denne organisations roller
Tilbudsgiver
Reel ejer
Vinder af disse delkontrakterLOT-0000
8.1.
ORG-0005
Officielt navnOryLab inc.
Registreringsnummer-
PostadresseNihonbashi Life Science Building 3 5F, 3-8-3 Nihonbashi Honcho, Chuo-ku
ByTokyo
Postnummer103-0023
LandJapan
E-mailinfo@horten.dk
Telefon33344000
Denne organisations roller
Tilbudsgiver
Ledende organisation hos tilbudsgiveren
Reel ejer
Vinder af disse delkontrakterLOT-0000
8.1.
ORG-0006
Officielt navnMercell Holding ASA
Registreringsnummer980921565
PostadresseAskekroken 11
ByOslo
Postnummer0277
Landsdel (NUTS)Oslo (NO081)
LandNorge
EnhedeSender
Telefon+47 21018800
Fax+47 21018801
Internetadressehttp://mercell.com/
Denne organisations roller
TED eSender
Oplysninger om bekendtgørelsen
Bekendtgørelsens ID6018fe4d-52ec-49a8-8dc5-52cfaccede61  -  01
FormulartypeResultater
BekendtgørelsestypeBekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Bekendtgørelsesundertype29
Afsendelsesdato for bekendtgørelsen29/04/2025 06:26:43 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Dato for afsendelse af bekendtgørelsen (eSender)29/04/2025 06:27:46 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Bekendtgørelsens officielle sprogdansk
Bekendtgørelsesnummer278008-2025
EUT-S-nummer84/2025
Offentliggørelsesdato30/04/2025

« Tilbage til oversigten over alle licitationer