« Tilbage til oversigten over alle licitationer


93/2025
314038-2025 - Planlægning
Danmark – Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed – Markedsdialog vedrørende rammeaftale af ressourcepersoner
OJ S 93/2025 15/05/2025
Forhåndsmeddelelse eller vejledende periodisk bekendtgørelse, der kun er anvendt til informationsformål
Tjenesteydelser
1. Køber
1.1.
Køber
Officielt navnBanedanmark
E-mailSHSQ@BANE.dk
Køberens retlige statusCentral regeringsmyndighed
Den ordregivende myndigheds aktivitetGenerelle offentlige tjenesteydelser
Den ordregivende enheds aktiviteterJernbanetjenester
2. Procedure
2.1.
Procedure
TitelMarkedsdialog vedrørende rammeaftale af ressourcepersoner
BeskrivelseMarkedsdialog vedrørende rammeaftale af ressourcepersoner. Banedanmark har tiltænkt at offentliggøre et udbud af en rammaftale af ressourcepersoner. Banedanmark har i øjeblikket en kvalifikationsordning, hvor ressourcepersoner bliver indkøbt. Dette vil Banedanmark gøre primær brug af, men der hvor der opstår akut behov, vil denne rammeaftale blive brugt. Det er påtænkt at rammeaftalen udbydes i 14 delaftaler, hvor hver delaftale indeholder en kaskademodel. Banedanmark vedhæfter udkast til udbudsbetingelser, udkast til rammeaftale, kravspecifikationen samt spørgsmål til markedet i høring. Dette for at indsamle inputs fra markedet.
Intern ID2025-8696
2.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71000000 Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
2.1.2.
Udførelsessted
LandDanmark
Hvor som helst i det pågældende land
2.1.3.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms310 000 000,00 DKK
2.1.4.
Generelle oplysninger
Retsgrundlag
Direktiv 2014/25/EU
3. Del
3.1.
DelPAR-0000
TitelMarkedsdialog vedrørende rammeaftale af ressourcepersoner
BeskrivelseMarkedsdialog vedrørende rammeaftale af ressourcepersoner. Banedanmark har tiltænkt at offentliggøre et udbud af en rammaftale af ressourcepersoner. Banedanmark har i øjeblikket en kvalifikationsordning, hvor ressourcepersoner bliver indkøbt. Dette vil Banedanmark gøre primær brug af, men der hvor der opstår akut behov, vil denne rammeaftale blive brugt. Det er påtænkt at rammeaftalen udbydes i 14 delaftaler, hvor hver delaftale indeholder en kaskademodel. Banedanmark vedhæfter udkast til udbudsbetingelser, udkast til rammeaftale, kravspecifikationen samt spørgsmål til markedet i høring. Dette for at indsamle inputs fra markedet.
Intern ID2025-8696
3.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71000000 Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
3.1.2.
Udførelsessted
LandDanmark
Hvor som helst i det pågældende land
3.1.3.
Varighed
Varighed5 År
3.1.4.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms310 000 000,00 DKK
3.1.5.
Generelle oplysninger
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
Dette udbud er også egnet for små og mellemstore virksomheder (SMV'er)ja
3.1.6.
Tilbudsdokumenter
3.1.8.
Teknikker
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
3.1.9.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for mæglingKlagenævnet for Udbud
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsprocedurenBanedanmark
Organisation, der sikrer adgang til udbudsdokumenterne offlineBanedanmark
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerneKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
8. Organisationer
8.1.
ORG-0001
Officielt navnBanedanmark
Registreringsnummer18632276
AfdelingDanmark
PostadresseCarsten Niebuhrs Gade 43
ByKøbenhavn V
Postnummer1577
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
EnhedShazaib Hasham Qasim
E-mailSHSQ@BANE.dk
Telefon+45 82340000
Internetadressehttps://www.bane.dk/
Denne organisations roller
Køber
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsproceduren
Organisation, der sikrer adgang til udbudsdokumenterne offline
8.1.
ORG-0002
Officielt navnKlagenævnet for Udbud
Registreringsnummer37795526
PostadresseNævnenes Hus, Toldboden 2
ByViborg
Postnummer8800
Landsdel (NUTS)Vestjylland (DK041)
LandDanmark
Telefon+45 72405600
Denne organisations roller
Organisation med ansvar for klager
Organisation med ansvar for mægling
8.1.
ORG-0003
Officielt navnKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Registreringsnummer10294819
PostadresseCarl Jacobsens Vej 35
ByValby
Postnummer2500
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
E-mailkfst@kfst.dk
Telefon+45 41715000
Internetadressehttp://www.kfst.dk
Denne organisations roller
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerne
8.1.
ORG-0004
Officielt navnMercell Holding ASA
Registreringsnummer980921565
PostadresseAskekroken 11
ByOslo
Postnummer0277
Landsdel (NUTS)Oslo (NO081)
LandNorge
EnhedeSender
Telefon+47 21018800
Fax+47 21018801
Internetadressehttp://mercell.com/
Denne organisations roller
TED eSender
Oplysninger om bekendtgørelsen
Bekendtgørelsens ID4510baf3-0bbe-4bbe-9f8b-adbc4827a8ee  -  01
FormulartypePlanlægning
BekendtgørelsestypeForhåndsmeddelelse eller vejledende periodisk bekendtgørelse, der kun er anvendt til informationsformål
Bekendtgørelsesundertype5
Afsendelsesdato for bekendtgørelsen13/05/2025 11:54:04 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Dato for afsendelse af bekendtgørelsen (eSender)13/05/2025 13:16:20 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Bekendtgørelsens officielle sprogdansk
Bekendtgørelsesnummer314038-2025
EUT-S-nummer93/2025
Offentliggørelsesdato15/05/2025
Den påtænkte dato for offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse inden for denne procedure13/06/2025

« Tilbage til oversigten over alle licitationer