« Tilbage til oversigten over alle licitationer


94/2025
318379-2025 - Konkurrencevilkår
Danmark – Ingeniørvirksomhed – Teknisk rådgivning TR2025+ for Spildevand
OJ S 94/2025 16/05/2025
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
1. Køber
1.1.
Køber
Officielt navnHOFOR A/S
E-mailerijor@hofor.dk
Køberens retlige statusOffentligretligt organ
Den ordregivende myndigheds aktivitetGenerelle offentlige tjenesteydelser
1.1.
Køber
Officielt navnKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
E-mailkfst@kfst.dk
Køberens retlige statusOffentligretligt organ
Den ordregivende myndigheds aktivitetGenerelle offentlige tjenesteydelser
2. Procedure
2.1.
Procedure
TitelTeknisk rådgivning TR2025+ for Spildevand
BeskrivelseUdbuddet omfatter teknisk rådgivning indenfor fagdisciplinen ingeniørarbejder i forbindelse med HOFORs aktiviteter indenfor Spildevand.
Identifikator for proceduren0429c89f-85a6-472b-b1e0-29527d9007b0
Intern ID24.02-09441
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Hovedpunkterne i procedurenEr et Offentligt udbud. Henviser til Udbudsbetingelser.
2.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71300000 Ingeniørvirksomhed
Supplerende klassifikation (cpv): 71310000 Rådgivning inden for ingeniørvæsen og byggeri, 71320000 Ingeniørmæssig projektering, 71330000 Diverse former for ingeniørvirksomhed, 71350000 Videnskabelig og teknisk virksomhed i forbindelse med ingeniørarbejder, 71400000 Byplanlægnings- og landskabsarkitektvirksomhed, 71500000 Tjenesteydelser i forbindelse med byggeri, 71600000 Tekniske undersøgelser, analyser og rådgivning, 79418000 Rådgivning vedrørende indkøb, 90730000 Sporing, monitering og genopretning af forurening
2.1.2.
Udførelsessted
Landsdel (NUTS)Østsjælland (DK021)
LandDanmark
2.1.3.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms300 000 000,00 DKK
Rammeaftalens maksimumværdi325 000 000,00 DKK
2.1.4.
Generelle oplysninger
Retsgrundlag
Direktiv 2014/24/EU
2.1.6.
Udelukkelsesgrunde
En situation, der svarer til konkurs i henhold til national retEr den økonomiske aktør i en situation, som svarer til konkurs i henhold til en tilsvarende procedure, der er fastsat i national ret?
KonkursEr den økonomiske aktør gået konkurs?
KorruptionEr den økonomiske aktør selv eller en person, der tilhører den økonomiske aktørs administrations-, ledelses- eller tilsynsorgan eller har beføjelse til at repræsentere eller kontrollere eller til at træffe beslutninger heri, ved en endelig dom blevet dømt for bestikkelse ved en dom afsagt for højst fem år siden, eller hvori en udelukkelsesperiode fastsat direkte i dommen fortsat finder anvendelse? Som defineret i artikel 3 i konventionen om bekæmpelse af bestikkelse, som involverer tjenestemænd ved De Europæiske Fællesskaber eller i Den Europæiske Unions medlemsstater (EFT C 195 af 25.6.1997, s. 1), og i artikel 2, stk. 1, i Rådets rammeafgørelse 2003/568/RIA af 22. juli 2003 om bekæmpelse af bestikkelse i den private sektor (EUT L 192 af 31.7.2003, s. 54). Denne udelukkelsesgrund omfatter også bestikkelse som defineret i den nationale ret gældende for den ordregivende myndighed (den ordregivende enhed) eller den økonomiske aktør.
Tvangsakkord uden for konkursEr den økonomiske aktør under tvangsakkord uden for konkurs?
Deltagelse i en kriminel organisationEr den økonomiske aktør selv eller en person, der tilhører den økonomiske aktørs administrations-, ledelses- eller tilsynsorgan eller har beføjelse til at repræsentere eller kontrollere eller til at træffe beslutninger heri, ved en endelig dom blevet dømt for deltagelse i en kriminel organisation ved en dom afsagt for højst fem år siden, eller hvori en udelukkelsesperiode fastsat direkte i dommen fortsat finder anvendelse? Som defineret i artikel 2 i Rådets rammeafgørelse 2008/841/RIA af 24. oktober 2008 om bekæmpelse af organiseret kriminalitet (EUT L 300 af 11.11.2008, s. 42).
Aftaler med andre økonomiske aktører med henblik på konkurrencefordrejningHar den økonomiske aktør indgået aftaler med andre økonomiske aktører med henblik på konkurrencefordrejning?
Tilsidesættelse af forpligtelser på miljølovgivningsområdetEr den økonomiske aktør bekendt med at have tilsidesat sine forpligtelser på miljølovgivningsområdet? Således som de i forbindelse med dette udbud fremgår af national ret, den relevante meddelelse eller udbudsdokumenterne eller artikel 18, stk. 2, i direktiv 2014/24/EU.
Hvidvaskning af penge eller finansiering af terrorismeEr den økonomiske aktør selv eller en person, der tilhører den økonomiske aktørs administrations-, ledelses- eller tilsynsorgan eller har beføjelse til at repræsentere eller kontrollere eller til at træffe beslutninger heri, ved en endelig dom blevet dømt for hvidvaskning af penge eller finansiering af terrorisme ved en dom afsagt for højst fem år siden, eller hvori en udelukkelsesperiode fastsat direkte i dommen fortsat finder anvendelse? Som defineret i artikel 1 i Europa-Parlamentets og Rådets direktiv 2005/60/EF af 26. oktober 2005 om forebyggende foranstaltninger mod anvendelse af det finansielle system til hvidvaskning af penge og finansiering af terrorisme (EUT L 309 af 25.11.2005, s. 15).
SvigEr den økonomiske aktør selv eller en person, der tilhører den økonomiske aktørs administrations-, ledelses- eller tilsynsorgan eller har beføjelse til at repræsentere eller kontrollere eller til at træffe beslutninger heri, ved en endelig dom blevet dømt for svig ved en dom afsagt for højst fem år siden, eller hvori en udelukkelsesperiode fastsat direkte i dommen fortsat finder anvendelse? Som omhandlet i artikel 1 i konventionen om beskyttelse af De Europæiske Fællesskabers finansielle interesser (EFT C 316 af 27.11.1995, s. 48).
Børnearbejde og andre former for menneskehandelEr den økonomiske aktør selv eller en person, der tilhører den økonomiske aktørs administrations-, ledelses- eller tilsynsorgan eller har beføjelse til at repræsentere eller kontrollere eller til at træffe beslutninger heri, ved en endelig dom blevet dømt for børnearbejde og andre former for menneskehandel ved en dom afsagt for højst fem år siden, eller hvori en udelukkelsesperiode fastsat direkte i dommen fortsat finder anvendelse? Som defineret i artikel 2 i Europa-Parlamentets og Rådets direktiv 2011/36/EU af 5. april 2011 om forebyggelse og bekæmpelse af menneskehandel og beskyttelse af ofrene herfor, og om erstatning af Rådets rammeafgørelse 2002/629/RIA (EUT L 101 af 15.4.2011, s. 1).
InsolvensEr den økonomiske aktør under insolvens- eller likvidationsbehandling?
Tilsidesættelse af forpligtelser på det arbejdsretlige områdeEr den økonomiske aktør bekendt med at have tilsidesat sine forpligtelser på det arbejdsretlige område? Således som de i forbindelse med dette udbud fremgår af national ret, den relevante meddelelse eller udbudsdokumenterne eller artikel 18, stk. 2, i direktiv 2014/24/EU.
Aktiver, der administreres af en kuratorAdministreres den økonomiske aktørs aktiver af en kurator eller af retten?
Har afgivet urigtige oplysninger eller tilbageholdt oplysninger, som ikke var i stand til at fremlægge de krævede dokumenter og indhentet fortrolige oplysninger i forbindelse med denne procedureHar den økonomiske aktør befundet sig i en af følgende situationer:a) Denne har afgivet groft urigtige oplysninger ved meddelelsen af de oplysninger, der kræves til verifikation af, at der ikke er grundlag for udelukkelse, eller af at udvælgelseskriterierne er opfyldt,b) Denne har tilbageholdt sådanne oplysninger,c) Denne har været ude af stand til straks at fremsende den supplerende dokumentation, som en ordregivende myndighed eller en ordregivende enhed anmoder om, ogd) Denne har uretmæssigt påvirket den ordregivende myndigheds eller den ordregivende enheds beslutningsproces, indhentet fortrolige oplysninger, der kan give denne uretmæssige fordele i forbindelse med udbudsproceduren, eller uagtsomt givet vildledende oplysninger, der kan have væsentlig indflydelse på beslutninger vedrørende udelukkelse, udvælgelse eller tildeling?
Rent nationale udelukkelsesgrundeAndre udelukkelsesgrunde, der måtte være fastsat i den ordregivende myndigheds eller den ordregivende enheds medlemsstats lovgivning. Finder de rent nationale udelukkelsesgrunde, der er anført i den relevante meddelelse eller i udbudsdokumenterne, anvendelse?
Interessekonflikt som følge af deltagelse i udbudsprocedurenEr den økonomiske aktør opmærksom på en interessekonflikt, jf. national ret, den relevante meddelelse eller udbudsdokumenterne, som følge af sin deltagelse i udbudsproceduren?
Direkte eller indirekte involvering i forberedelsen af denne udbudsprocedureHar den økonomiske aktør eller en virksomhed, der er knyttet til den økonomiske aktør, rådgivet den ordregivende myndighed eller den ordregivende enhed eller på anden måde været involveret i forberedelsen af udbudsproceduren?
Skyldig i alvorlige forsømmelser i forbindelse med udøvelsen af erhvervetHar den økonomiske aktør i forbindelse med udøvelsen af erhvervet gjort sig skyldig i alvorlige forsømmelser? Hvis det er relevant, se definitioner i national ret, den relevante meddelelse eller udbudsdokumenterne.
Ophævelse eller en lignende sanktionHar den økonomiske aktør væsentligt misligholdt en tidligere offentlig kontrakt, en tidligere kontrakt med en ordregivende enhed eller en tidligere koncessionskontrakt, hvor misligholdelsen har medført den pågældende kontrakts ophævelse eller en lignende sanktion?
Tilsidesættelse af forpligtelser på sociallovgivningsområdetEr den økonomiske aktør bekendt med at have tilsidesat sine forpligtelser på sociallovgivningsområdet? Således som de i forbindelse med dette udbud fremgår af national ret, den relevante meddelelse eller udbudsdokumenterne eller artikel 18, stk. 2, i direktiv 2014/24/EU.
Betaling af socialsikringsbidragHar den økonomiske aktør tilsidesat sine forpligtelser vedrørende betaling af bidrag til sociale sikringsordninger både i det land, hvor den økonomiske aktør er etableret, og i den ordregivende myndigheds eller den ordregivende enheds medlemsstat, hvis denne er en anden end etableringslandet?
Erhvervsvirksomheden er indstilletEr den økonomiske aktørs erhvervsvirksomhed blevet indstillet?
Betaling af skatter og afgifterHar den økonomiske aktør tilsidesat sine forpligtelser vedrørende betaling af skatter og afgifter både i det land, hvor den økonomiske aktør er etableret, og i den ordregivende myndigheds eller den ordregivende enheds medlemsstat, hvis denne er en anden end etableringslandet?
Terrorhandlinger eller strafbare handlinger med forbindelse til terroraktivitetEr den økonomiske aktør selv eller en person, der tilhører den økonomiske aktørs administrations-, ledelses- eller tilsynsorgan eller har beføjelse til at repræsentere eller kontrollere eller til at træffe beslutninger heri, ved en endelig dom blevet dømt for terrorhandlinger eller strafbare handlinger med forbindelse til terroraktivitet ved en dom afsagt for højst fem år siden, eller hvori en udelukkelsesperiode fastsat direkte i dommen fortsat finder anvendelse? Som defineret i henholdsvis artikel 1 og 3 i Rådets rammeafgørelse 2002/475/RIA af 13. juni 2002 om bekæmpelse af terrorisme (EFT L 164 af 22.6.2002, s. 3). Denne udelukkelsesgrund omfatter også anstiftelse, medvirken og forsøg på at begå sådanne handlinger som omhandlet i nævnte rammeafgørelses artikel 4.
5. Delkontrakt
5.1.
DelkontraktLOT-0000
TitelTeknisk rådgivning TR2025+ for Spildevand
BeskrivelseUdbuddet omfatter teknisk rådgivning indenfor fagdisciplinen ingeniørarbejder i forbindelse med HOFORs aktiviteter indenfor Spildevand.
Intern ID24.02-09441
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71300000 Ingeniørvirksomhed
Supplerende klassifikation (cpv): 71310000 Rådgivning inden for ingeniørvæsen og byggeri, 71320000 Ingeniørmæssig projektering, 71330000 Diverse former for ingeniørvirksomhed, 71350000 Videnskabelig og teknisk virksomhed i forbindelse med ingeniørarbejder, 71400000 Byplanlægnings- og landskabsarkitektvirksomhed, 71500000 Tjenesteydelser i forbindelse med byggeri, 71600000 Tekniske undersøgelser, analyser og rådgivning, 79418000 Rådgivning vedrørende indkøb, 90730000 Sporing, monitering og genopretning af forurening
5.1.2.
Udførelsessted
Landsdel (NUTS)Østsjælland (DK021)
LandDanmark
5.1.3.
Anslået varighed
Startdato01/08/2025
Varigheds slutdato30/07/2029
5.1.5.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms300 000 000,00 DKK
Rammeaftalens maksimumværdi325 000 000,00 DKK
5.1.6.
Generelle oplysninger
Reserveret deltagelse
Deltagelse uden forbehold.
Navnene på og de faglige kvalifikationer for det personale, der skal udføre kontrakten, skal angivesEndnu ikke kendt
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
5.1.9.
Udvælgelseskriterier
Kriterium
TypeØkonomisk og finansiel formåen
NavnFinansielle nøgletal: Soliditetsgrad
BeskrivelseFor så vidt angår de finansielle nøgletal (såsom forholdet mellem aktiver og passiver), der er anført i den relevante meddelelse, i udbudsdokumenterne eller i ESPD, erklærer den økonomiske aktør, at de faktiske værdier for de nøgletal, der anmodes om, er som følger: - Gennemsnitlig soliditetsgrad for de seneste tre disponible regnskabsår udgør mindst 15 %
Anvendelse af dette kriteriumAnvendt

Kriterium
TypeEgnethed til at udøve det pågældende erhverv
NavnReferencer
BeskrivelseTilbudsgiver skal i ESPD’et oplyse Tilbudsgivers mest betydelige rådgivningsleverancer ifm. anlægsarbejder i byområder med tæt trafik. Rådgivningen skal være udført inden for de seneste 3 år og falde i de nedenfor beskrevne kategorier. Tilbudsgiver kan vedlægge referenceblade eller lignende bilag, der beskriver og illustrerer referencerne. Referencer indenfor nedenstående kategorier af maksimalt 2 sider pr. reference.  A) 2 referencer på rådgivning ifm. separatkloakering/nyanlæg/omlægninger/opgradering af minimum ø325- ø1000 kloakledninger på enten en strækning på ca. 1.000 meter eller til en anlægssum på minimum 75 mio. kr.  B) 2 referencer på rådgivning ifm. etablering af en pumpestation på minimum 20 l/s (det accepteres at dele af ydelsen som eksempelvis aptering, el, SRO og CE-mærkning er udført af underrådgiver).  C) 1 reference på rådgivning ifm. etablering af et lukket bassin på enten ca. 1.000 m3 eller til en anlægssum på minimum 30 mio. kr.  D) 1 reference på rådgivning ifm. etablering af bassinledninger af minimum ø1600 på enten en strækning på minimum 300 meter eller til en anlægssum på minimum 40 mio. kr.   E) 2 referencer på rådgivning for en forsyning på udarbejdelse af flere alternative løsningsforslag for et spildevandsprojekt inklusiv diverse forundersøgelser, hydrauliske beregninger, anlægsøkonomi, bygbarhed og miljø mm.  Én reference kan indeholde mere end én af de ovenstående kategorier, således at en enkelt reference kan rumme for eksempel både kategori A, B, D og F. Henviser til Udbudsbetingelser.
Anvendelse af dette kriteriumAnvendt

Kriterium
TypeTeknisk og faglig formåen
NavnFor så vidt angår tjenesteydelseskontrakter: udførelse af tjenesteydelser af den anførte type
BeskrivelseTilbudsgiver skal i ESPD’et oplyse Tilbudsgivers mest betydelige rådgivningsleverancer ifm. anlægsarbejder i byområder med tæt trafik. Rådgivningen skal være udført inden for de seneste 3 år og falde i de nedenfor beskrevne kategorier. Tilbudsgiver kan vedlægge referenceblade eller lignende bilag, der beskriver og illustrerer referencerne. Referencer indenfor nedenstående kategorier af maksimalt 2 sider pr. reference.  A) 2 referencer på rådgivning ifm. separatkloakering/nyanlæg/omlægninger/opgradering af minimum ø325- ø1000 kloakledninger på enten en strækning på ca. 1.000 meter eller til en anlægssum på minimum 75 mio. kr.  B) 2 referencer på rådgivning ifm. etablering af en pumpestation på minimum 20 l/s (det accepteres at dele af ydelsen som eksempelvis aptering, el, SRO og CE-mærkning er udført af underrådgiver).  C) 1 reference på rådgivning ifm. etablering af et lukket bassin på enten ca. 1.000 m3 eller til en anlægssum på minimum 30 mio. kr.  D) 1 reference på rådgivning ifm. etablering af bassinledninger af minimum ø1600 på enten en strækning på minimum 300 meter eller til en anlægssum på minimum 40 mio. kr.   E) 2 referencer på rådgivning for en forsyning på udarbejdelse af flere alternative løsningsforslag for et spildevandsprojekt inklusiv diverse forundersøgelser, hydrauliske beregninger, anlægsøkonomi, bygbarhed og miljø mm.  Én reference kan indeholde mere end én af de ovenstående kategorier, således at en enkelt reference kan rumme for eksempel både kategori A, B, D og F. Henviser til Udbudsbetingelser.
Anvendelse af dette kriteriumAnvendt
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypePris
NavnTilbudspris
BeskrivelseDer anvendes en prismodel, hvor pris vægtes med 30 % og kvalitet vægtes med 70 %. De kvalitative underkriterier (70 %) vægtes med 45 % til Organisering og 55 % til Opgavens løsning, tidsplan og ATR (samlet 100 %).
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (pointantal, præcis)
Tildelingskriterium talværdi30,00
Kriterium
TypeKvalitet
NavnOrganisering
BeskrivelseDer anvendes en prismodel, hvor pris vægtes med 30 % og kvalitet vægtes med 70 %. De kvalitative underkriterier (70 %) vægtes med 45 % til Organisering og 55 % til Opgavens løsning, tidsplan og ATR (samlet 100 %).
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (pointantal, præcis)
Tildelingskriterium talværdi31,50
Kriterium
TypeKvalitet
NavnOpgavens løsning, tidsplan og ATR
BeskrivelseDer anvendes en prismodel, hvor pris vægtes med 30 % og kvalitet vægtes med 70 %. De kvalitative underkriterier (70 %) vægtes med 45 % til Organisering og 55 % til Opgavens løsning, tidsplan og ATR (samlet 100 %).
5.1.11.
Udbudsdokumenter
5.1.12.
Udbudsvilkår
Vilkår for indgivelse
Elektronisk indgivelsePåkrævet
Sprog, som tilbud og ansøgninger om deltagelse kan indgives pådansk
Elektronisk katalogIkke tilladt
Alternative tilbudIkke tilladt
Tilbudsgivere kan indgive mere end ét tilbudIkke tilladt
Frist for modtagelse af tilbud20/06/2025 11:00:00 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Vedståelsesfrist for tilbuddet6 Måneder
Oplysninger, der kan suppleres efter indgivelsesfristen er udløbet
Køberen kan beslutte, at visse manglende tilbudsrelaterede dokumenter kan indsendes senere.
Yderligere oplysningerVisse dokumenter, som alene tjener til berigtigelse, vil kunne indhentes.
Oplysninger om offentlig iværksættelse
Åbningsdato14/07/2025 22:00:00 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Yderligere oplysningerDer er ikke offentlig deltagelse ved åbning af tilbud
Betingelser for kontraktens udførelse
Udførelsen af kontrakten skal ske inden for rammerne af programmer for beskyttet beskæftigelseNej
Der kræves en fortrolighedsaftalenej
Elektronisk faktureringPåkrævet
Der vil blive anvendt elektronisk bestillingnej
Der vil blive anvendt elektronisk betalingja
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Rammeaftale delvis uden og delvis med fornyet iværksættelse af konkurrence
Det maksimale antal deltagere5
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Oplysninger om klagefrister: Klage over udbudsproceduren skal indgives til Klagenævnet for Udbud i henhold til § 7 i lovbekendtgørelse nr.593 af 2.6.2016 af lov om Klagenævnet for Udbud, som følger: Klage over ikke at være blevet prækvalificeret skal være modtaget i Klagenævnet inden 20 kalenderdage fra dagen efter ordregiverens underretning om, hvem der er blevet prækvalificeret, hvis der ved underretningen er angivet en kort redegørelse for de relevante grunde for beslutningen. Andre klager skal være modtaget i Klagenævnet inden 45 dage fra dagen efter offentliggørelsen af ordregiverens bekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende om, at ordregiveren har indgået kontrakt. Klage i forbindelse med indgåelse af en rammeaftale skal indgives inden 6 måneder regnet fra dagen efter den dag, hvor ordregiver har underrettet de berørte ansøgere og tilbudsgivere. Senest samtidig med indgivelse af klage til Klagenævnet skal klager skriftligt underrette ordregiver om klagens indbringelse for Klagenævnet og om, hvorvidt klagen er indgivet i standstill-perioden. Såfremt klagen ikke er indgivet i standstill-perioden, skal klageren tillige angive, hvorvidt der begæres opsættende virkning af klagen. Klagen skal vedlægges et klagegebyr på 20.000 DKK. Se mere om indgivelse af klager på Klagenævnet for Udbuds hjemmeside: www.klfu.dk.
Organisation, der modtager ansøgninger om deltagelseHOFOR A/S
Organisation, der behandler tilbudHOFOR A/S
TED eSenderMercell Holding ASA
8. Organisationer
8.1.
ORG-0001
Officielt navnHOFOR A/S
Registreringsnummer10073022
PostadresseØrestads Boulevard 35
ByKøbenhavn S
Postnummer2300
Landsdel (NUTS)Østsjælland (DK021)
LandDanmark
EnhedErik Stig Jørgensen
E-mailerijor@hofor.dk
Telefon+45 27953821
Internetadressehttp://www.hofor.dk/
Denne organisations roller
Køber
Gruppeleder
Organisation, der modtager ansøgninger om deltagelse
Organisation, der behandler tilbud
8.1.
ORG-0002
Officielt navnKlagenævnet for Udbud
Registreringsnummer37795526
PostadresseNævnenes Hus, Toldboden 2
ByViborg
Postnummer8800
Landsdel (NUTS)Vestjylland (DK041)
LandDanmark
Telefon+45 72405600
Internetadressehttp://www.naevneneshus.dk
Denne organisations roller
Organisation med ansvar for klager
8.1.
ORG-0003
Officielt navnKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Registreringsnummer10294819
PostadresseCarl Jacobsens Vej 35
ByValby
Postnummer2500
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
E-mailkfst@kfst.dk
Telefon+45 41715000
Internetadressehttp://www.kfst.dk
Denne organisations roller
Køber
8.1.
ORG-0004
Officielt navnMercell Holding ASA
Registreringsnummer980921565
PostadresseAskekroken 11
ByOslo
Postnummer0277
Landsdel (NUTS)Oslo (NO081)
LandNorge
EnhedeSender
Telefon+47 21018800
Fax+47 21018801
Internetadressehttp://mercell.com/
Denne organisations roller
TED eSender
Oplysninger om bekendtgørelsen
Bekendtgørelsens ID5acd6b6b-64de-4c50-8581-2ca561fb6a9d  -  01
FormulartypeKonkurrencevilkår
BekendtgørelsestypeUdbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Bekendtgørelsesundertype16
Afsendelsesdato for bekendtgørelsen14/05/2025 12:47:12 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Dato for afsendelse af bekendtgørelsen (eSender)14/05/2025 13:30:51 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Bekendtgørelsens officielle sprogdansk
Bekendtgørelsesnummer318379-2025
EUT-S-nummer94/2025
Offentliggørelsesdato16/05/2025

« Tilbage til oversigten over alle licitationer