« Tilbage til oversigten over alle licitationer


123/2025
425587-2025 - Resultater
Danmark – Personlig udrustning og støtteudstyr – Udbud af Hørebeskyttelse
OJ S 123/2025 01/07/2025
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Varer
1. Køber
1.1.
Køber
Officielt navnForsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse
Køberens retlige statusCentral regeringsmyndighed
Den ordregivende myndigheds aktivitetForsvarsområdet
1.1.
Køber
Officielt navnRigspolitiet
Køberens retlige statusOffentlig virksomhed, der styres af en central regeringsmyndighed
Den ordregivende myndigheds aktivitetOffentlig orden og sikkerhed
2. Procedure
2.1.
Procedure
TitelUdbud af Hørebeskyttelse
BeskrivelseNærværende udbud omfatter hørebeskyttelse, uden kommunikation, til Forsvaret (FSV) inkl. Hjemmeværnet (HJV) og Beredskabsstyrelsen (BRS), samt til Rigspolitiet. - Hørebeskyttelsen skal understøtte den generelle opgaveløsning i FSV med det primære formål at kunne dæmpe den omkringværende støj, således at høreskader undgås. Hørebeskyttelsen skal kunne anvendes af soldater i alle værn, BRS og civilt personel i FSV; under uddannelse, under operativ indsættelse og i vedligeholdelsesarbejder, i alle typer opgaver. Der skal være optimal mulighed for at kunne lytte til verbal kommunikation (situational awareness), når hørebeskyttelsen er anlagt. - Udbuddet består af to delaftaler, herunder: Delaftale 1: Formstøbte ørepropper Delaftale 2: Kophøreværn og ørepropper - Alle soldater og ansatte i FSV inkl. HJV og BRS, der indgår i de beskrevne opgaver, skal have adgang til min. én variant af personlig hørebeskyttelse. Der kan desuden være behov for, at den enkelte soldat eller ansatte lovbestemt/funktionsrelateret skal have adgang til mere end én variant. - Ørepropper uden filter: Udleveres til relevante og berørte ansatte, og har fokus på dæmpning af lyd og maksimal beskyttelse. Ørepropper med filter: Udleveres til alle personelgrupper i Forsvaret, BRS, HJV og har fokus på dæmpning af lyd, beskyttelse og samtidig at kunne orientere sig i forhold til lyd. Formstøbte ørepropper: Kan behovet ikke dækkes af ovenstående ørepropper, udleveres denne variant til de funktioner, kategorier eller enkeltpersoner. Kophøreværn, passive: Udleveres til de funktioner, kategorier eller enkeltpersoner, som har behov for supplerende eller anden anvendelse, herunder dobbelt beskyttelse (øreprop + kophøreværn) og har fokus på dæmpning af lyd og maksimal beskyttelse. Kop høreværn, aktive: Udleveres til de funktioner, kategorier eller enkeltpersoner, som har behov for supplerende eller anden anvendelse, herunder dobbelt beskyttelse (øreprop + kophøreværn) og har fokus på dæmpning af lyd, beskyttelse og samtidig at kunne orientere sig i forhold til lyd. - Hørebeskyttelsen skal bruges til følgende opgaver under uddannelse og operativ indsættelse hvor der er behov for hørebeskyttelse: • I forbindelse med skarpskydning og feltmæssig indsættelse, hvor våben og sprængstof anvendes, og hvor operativ audioløsning med hørebeskyttelse ikke anlægges. • Ved arbejde i områder (flyvefelt og lignende) med stor støjbelastning. • Ved arbejde i eller omkring større maskiner. • Ved arbejde på skibsdæk og maskinrum. • Mekanikere og andet personel der arbejder med vedligeholdelse af Forsvarets materiel. • Personel der arbejder med værktøj og redskaber der overstiger den fastsatte støjgrænse. • I forbindelse brandslukning, røgdykning og redningsarbejde. • Tjeneste i forbindelse med musikudøvelse/koncert.
Identifikator for procedurena3b0232b-34ad-48d0-bdde-9bf495025edb
Tidligere bekendtgørelsefe5e1e13-93f0-4e91-b45d-74df8d613550-01
UdbudsprocedureUdbud med forhandling/indkaldelse af tilbud med forudgående offentliggørelse
Proceduren er en hasteprocedurenej
Hovedpunkterne i procedurenForhandlingsfasen forventes overordnet at forløbe som følger: Efter modtagelse af indledende tilbud, vil der blive afholdt forhandlingsmøder med tilbudsgiverne. Under forhandlingsforløbet kan tilbudsgiverne stille skriftlige spørgsmål om udbudsmaterialet og kontraktgenstanden. Efter forhandlingerne kan FMI udsende et revideret udbudsmateriale med henblik på yderligere indledende eller endeligt tilbud. Tilbudsgivere vil på samme tid blive informeret herom med opfordring til at afgive indledende eller endeligt tilbud. FMI forbeholder sig ret til at tildele aftalen på grundlag af det indledende tilbud eller eventuelle efterfølgende indledende tilbud. Forhandlingsforløbet er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne.
2.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 35800000 Personlig udrustning og støtteudstyr
Supplerende klassifikation (cpv): 18140000 Tilbehør til arbejdsbeklædning, 35113400 Beskyttelses- og sikkerhedsbeklædning, 90742100 Støjbekæmpelse, 90742200 Beskyttelse mod støjgener
2.1.2.
Udførelsessted
Landsdel (NUTS)Københavns omegn (DK012)
LandDanmark
Yderligere oplysningerSe beskrivelse under de enkelte delaftaler.
2.1.3.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms17 000 000,00 DKK
Rammeaftalens maksimumværdi37 000 000,00 DKK
2.1.4.
Generelle oplysninger
Indkaldelse af tilbud er afsluttet
Yderligere oplysningerFMI har valgt at annullere udbuddet. Begrundelsen for annulleringen er tilbudsgivernes udfordringer med at imødekomme nogle af FMI’s ubetingede krav i udbudsmaterialet samt FMI’s øgede behov for anskaffelse af hørebeskyttelse, som forventeligt ikke vil kunne indeholdes i den anslåede og maksimale værdi, angivet i udbudsbekendtgørelsen.
Retsgrundlag
Direktiv 2014/24/EU
Udbudsloven (lov nr. 1564 af 15. december 2015 med senere ændringer). - Udbudsloven implementerer udbudsdirektivet (2014/24/EU) i dansk ret.
5. Delkontrakt
5.1.
DelkontraktLOT-0001
TitelFormstøbte ørepropper
BeskrivelseHørebeskyttelsen skal understøtte den generelle opgaveløsning i FSV med det primære formål at kunne dæmpe den omkringværende støj, således at høreskader undgås. Hørebeskyttelsen skal kunne anvendes af soldater i alle værn, BRS og civilt personel i FSV; under uddannelse, under operativ indsættelse og i vedligeholdelsesarbejder, i alle typer opgaver. Der skal være optimal mulighed for at kunne lytte til verbal kommunikation (situational awareness), når hørebeskyttelsen er anlagt. - Varianter i denne delaftale: • Formstøbte ørepropper, passive • Formstøbte ørepropper, aktive
Intern ID1
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 35113400 Beskyttelses- og sikkerhedsbeklædning
Supplerende klassifikation (cpv): 18140000 Tilbehør til arbejdsbeklædning, 90742100 Støjbekæmpelse, 90742200 Beskyttelse mod støjgener
5.1.2.
Udførelsessted
Landsdel (NUTS)Københavns omegn (DK012)
LandDanmark
Yderligere oplysningerProdukterne i denne delaftale skal leveres på Forsvarets og Rigspolitiets lokationer i Danmark.
5.1.3.
Anslået varighed
Varighed4 År
5.1.5.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms2 000 000,00 DKK
Rammeaftalens maksimumværdi4 500 000,00 DKK
5.1.6.
Generelle oplysninger
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
Oplysninger om tidligere bekendtgørelser
ID for den foregående bekendtgørelse629754-2021
Yderligere oplysningerDelaftalens anslåede værdi er 2.000.000 DKK, mens delaftalens maksimale værdi er 4.500.000 DKK. Forskellen i de angivne beløb er begrundet i usikkerheden om rammeaftalens endelige værdi, jf. nedenfor. Den anslåede værdi er således udtryk for FMI’s mest kvalificerede skøn over rammeaftalens værdi på nuværende tidspunkt, mens den maksimale værdi udtrykker det maksimale træk på rammeaftalen i dens løbetid. - Usikkerheden om rammeaftalens endelige værdi skyldes navnlig usikkerhed om, i hvilket præcist omfang de af rammeaftalen omfattede anskaffelser vil blive anvendt i Forsvaret. Såfremt det besluttes, at det pågældende materiel skal anvendes bredere og dermed af flere personelgrupper, end hvad der i øjeblikket er truffet beslutning om, vil dette medføre et væsentlig større forbrug på aftalen, end hvad der konkret forventes i øjeblikket.
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypePris
NavnPris
BeskrivelseFMI vil beregne en evalueringsteknisk pris for hvert tilbud. Den evalueringstekniske pris er baseret på de tilbudte priser i appendiks C.1 og det af FMI skønnede evalueringstekniske forbrug under Aftalen.
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi50,00
Kriterium
TypeKvalitet
NavnLeveringstid
BeskrivelseUnderkriteriet Leveringstid vil blive evalueret på baggrund af den leveringstid, tilbudsgiveren har tilbudt i Appendiks C. Leveringstiden regnes fra tidspunktet hvor måltagning er foretaget, og indtil Levering er sket.
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi30,00
Kriterium
TypeKvalitet
NavnKvalitet
BeskrivelseDette underkriterie vil blive evalueret på baggrund af tilbuddets opfyldelse af evalueringskravene (markeret med E i kravspecifikationen samt leverandørens tilbud).
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi20,00
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Rammeaftale uden fornyet iværksættelse af konkurrence
Yderligere omfattede købereAftalen er indgået af FMI. Alle enheder under Forsvarsministeriet, herunder alle divisioner af Forsvaret i Danmark, som er under Forsvarschefens kommando, er imidlertid berettigede til at benytte aftalen til indkøb på aftalens vilkår og betingelser. - Yderligere er Rigspolitiet berettiget til at benytte aftalen.
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Oplysninger om klagefrister: I henhold til klagenævnsloven (lov nr. 492 af 12. maj 2010 med senere ændringer) skal klage indgives til Klagenævnet for Udbud inden følgende klagefrister: En ansøgers klage over ikke at være blevet udvalgt skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 20 kalenderdage fra dagen efter afsendelse af en underretning til de berørte ansøgere om, hvem der er blevet udvalgt, jf. § 7, stk. 1, når underretningen er ledsaget af en begrundelse for beslutningen. Øvrige klager skal ifølge § 7, stk. 2, indgives til Klagenævnet for Udbud inden: 1) 45 kalenderdage efter, at ordregiveren har offentliggjort en bekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende om, at ordregiveren har indgået en aftale. Fristen regnes fra dagen efter den dag, hvor bekendtgørelsen er blevet offentliggjort. 2) 30 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregivers afsendelse af en underretning til de berørte tilbudsgivere om, at en aftale baseret på en rammeaftale med genåbning af konkurrencen eller et dynamisk indkøbssystem er indgået, hvis underretningen har angivet en begrundelse for beslutningen. 3) 6 måneder regnet fra dagen efter ordregivers afsendelse af en underretning til de berørte ansøgere og tilbudsgivere om, at ordregiver har indgået en rammeaftale, jf. udbudslovens § 2, stk. 2, eller § 171, stk. 4. 4) 20 kalenderdage regnet fra dagen efter, at ordregiveren har meddelt sin beslutning om at videreføre aftalen, jf. udbudslovens § 185, stk. 2. Senest samtidig med, at en klage indgives til Klagenævnet for Udbud, skal klageren skriftligt underrette ordregiveren om, at klage indgives til Klagenævnet for Udbud og om, hvorvidt klagen er indgivet i standstill-perioden, jf. § 6, stk. 4. Hvis klagen ikke er indgivet i standstill-perioden, skal klager endvidere anføre, om der er begæret opsættende virkning af klagen, jf. § 12, stk. 1. Klagenævnet for Udbuds egen vejledning om klager er tilgængelig på klagenævnets hjemmeside.
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerneKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
TED eSenderMercell Holding ASA
5.1.
DelkontraktLOT-0002
TitelKophøreværn og ørepropper
BeskrivelseHørebeskyttelsen skal understøtte den generelle opgaveløsning i FSV med det primære formål at kunne dæmpe den omkringværende støj, således at høreskader undgås. Hørebeskyttelsen skal kunne anvendes af soldater i alle værn, BRS og civilt personel i FSV; under uddannelse, under operativ indsættelse og i vedligeholdelsesarbejder, i alle typer opgaver. Der skal være optimal mulighed for at kunne lytte til verbal kommunikation (situational awareness), når hørebeskyttelsen er anlagt. - Varianter i denne delaftale: • Kophøreværn, passive • Kophøreværn, aktive • Ørepropper, uden filter • Ørepropper, med filter
Intern ID2
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 35113400 Beskyttelses- og sikkerhedsbeklædning
Supplerende klassifikation (cpv): 18140000 Tilbehør til arbejdsbeklædning, 90742100 Støjbekæmpelse, 90742200 Beskyttelse mod støjgener
5.1.2.
Udførelsessted
Landsdel (NUTS)Københavns omegn (DK012)
LandDanmark
Yderligere oplysningerProdukterne bestilt fra FMI skal leveres i Skrydstrup. Produkter bestilt af Rigspolitiet skal leveres på Rigspolitiets lokationer i Danmark.
5.1.3.
Anslået varighed
Varighed4 År
5.1.5.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms15 000 000,00 DKK
Rammeaftalens maksimumværdi32 500 000,00 DKK
5.1.6.
Generelle oplysninger
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
Oplysninger om tidligere bekendtgørelser
ID for den foregående bekendtgørelse629754-2021
Yderligere oplysningerDelaftalens anslåede værdi er 15.000.000 DKK, mens delaftalens maksimale værdi er 32.500.000 DKK. Forskellen i de angivne beløb er begrundet i usikkerheden om rammeaftalens endelige værdi, jf. nedenfor. Den anslåede værdi er således udtryk for FMI’s mest kvalificerede skøn over rammeaftalens værdi på nuværende tidspunkt, mens den maksimale værdi udtrykker det maksimale træk på rammeaftalen i dens løbetid. - Usikkerheden om rammeaftalens endelige værdi skyldes navnlig usikkerhed om, i hvilket præcist omfang de af rammeaftalen omfattede anskaffelser vil blive anvendt i Forsvaret. Såfremt det besluttes, at det pågældende materiel skal anvendes bredere og dermed af flere personelgrupper, end hvad der i øjeblikket er truffet beslutning om, vil dette medføre et væsentlig større forbrug på aftalen, end hvad der konkret forventes i øjeblikket.
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypePris
NavnPris
BeskrivelseFMI vil beregne en evalueringsteknisk pris for hvert tilbud. Den evalueringstekniske pris er baseret på de tilbudte priser i appendiks C.1 og det af FMI skønnede evalueringstekniske forbrug under Aftalen.
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi40,00
Kriterium
TypeKvalitet
NavnBrugervenlighed
BeskrivelseDelaftale 2 vil blive testet af slutbrugere. Alle varianter vil blive afprøvet i forhold til i- og udtagning. Ørepropper og kophøreværn vil endvidere blive anvendt i forbindelse med normalt, middel hårdt og hårdt fysisk arbejde.
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi40,00
Kriterium
TypeKvalitet
NavnKvalitet
BeskrivelseDette underkriterie vil blive evalueret på baggrund af tilbuddets opfyldelse af evalueringskravene (markeret med E i kravspecifikationen samt leverandørens tilbud).
Kategori for tildelingskriteriet vægtVægtning (procentdel, præcis)
Tildelingskriterium talværdi20,00
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Rammeaftale uden fornyet iværksættelse af konkurrence
Yderligere omfattede købereAftalen er indgået af FMI. Alle enheder under Forsvarsministeriet, herunder alle divisioner af Forsvaret i Danmark, som er under Forsvarschefens kommando, er imidlertid berettigede til at benytte aftalen til indkøb på aftalens vilkår og betingelser. - Endvidere er Rigspolitiet berettiget til at benytte aftalen.
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Oplysninger om klagefrister: I henhold til klagenævnsloven (lov nr. 492 af 12. maj 2010 med senere ændringer) skal klage indgives til Klagenævnet for Udbud inden følgende klagefrister: En ansøgers klage over ikke at være blevet udvalgt skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 20 kalenderdage fra dagen efter afsendelse af en underretning til de berørte ansøgere om, hvem der er blevet udvalgt, jf. § 7, stk. 1, når underretningen er ledsaget af en begrundelse for beslutningen. Øvrige klager skal ifølge § 7, stk. 2, indgives til Klagenævnet for Udbud inden: 1) 45 kalenderdage efter, at ordregiveren har offentliggjort en bekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende om, at ordregiveren har indgået en aftale. Fristen regnes fra dagen efter den dag, hvor bekendtgørelsen er blevet offentliggjort. 2) 30 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregivers afsendelse af en underretning til de berørte tilbudsgivere om, at en aftale baseret på en rammeaftale med genåbning af konkurrencen eller et dynamisk indkøbssystem er indgået, hvis underretningen har angivet en begrundelse for beslutningen. 3) 6 måneder regnet fra dagen efter ordregivers afsendelse af en underretning til de berørte ansøgere og tilbudsgivere om, at ordregiver har indgået en rammeaftale, jf. udbudslovens § 2, stk. 2, eller § 171, stk. 4. 4) 20 kalenderdage regnet fra dagen efter, at ordregiveren har meddelt sin beslutning om at videreføre aftalen, jf. udbudslovens § 185, stk. 2. Senest samtidig med, at en klage indgives til Klagenævnet for Udbud, skal klageren skriftligt underrette ordregiveren om, at klage indgives til Klagenævnet for Udbud og om, hvorvidt klagen er indgivet i standstill-perioden, jf. § 6, stk. 4. Hvis klagen ikke er indgivet i standstill-perioden, skal klager endvidere anføre, om der er begæret opsættende virkning af klagen, jf. § 12, stk. 1. Klagenævnet for Udbuds egen vejledning om klager er tilgængelig på klagenævnets hjemmeside.
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerneKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
TED eSenderMercell Holding ASA
6. Resultater
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0001
Status for udvælgelse af vinderDer er ikke udvalgt en vinder, og konkurrencen er afsluttet.
Årsagen til at der ikke udvælges en vinderAlle tilbud, ansøgninger om deltagelse eller projekter blev trukket tilbage eller eller ikke fundet antagelige
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserTilbud
Begrundelse for senere offentliggørelseFair konkurrence
Dato for senere offentliggørelse01/07/2025
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse1
Begrundelse for senere offentliggørelseFair konkurrence
Dato for senere offentliggørelse01/07/2025
Type modtagne indgivelserTilbud fra mikrovirksomheder samt små eller mellemstore virksomheder
Begrundelse for senere offentliggørelseFair konkurrence
Dato for senere offentliggørelse01/07/2025
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse1
Type modtagne indgivelserTilbud fra tilbudsgivere, der er registreret i andre EØS-lande end købers land
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse0
Type modtagne indgivelserTilbud fra tilbudsgivere, der er registreret i lande uden for EØS
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse0
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0002
Status for udvælgelse af vinderDer er ikke udvalgt en vinder, og konkurrencen er afsluttet.
Årsagen til at der ikke udvælges en vinderAlle tilbud, ansøgninger om deltagelse eller projekter blev trukket tilbage eller eller ikke fundet antagelige
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse3
Type modtagne indgivelserTilbud fra mikrovirksomheder samt små eller mellemstore virksomheder
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse3
Type modtagne indgivelserTilbud fra tilbudsgivere, der er registreret i andre EØS-lande end købers land
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse0
Type modtagne indgivelserTilbud fra tilbudsgivere, der er registreret i lande uden for EØS
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse0
8. Organisationer
8.1.
ORG-0001
Officielt navnForsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse
RegistreringsnummerORG-16-28-71-80
PostadresseLautrupbjerg 1-5
ByBallerup
Postnummer2750
Landsdel (NUTS)Københavns omegn (DK012)
LandDanmark
EnhedCharlotte Glavind
Telefon41710779
Internetadressehttps://www.fmi.dk
Denne organisations roller
Køber
Gruppeleder
8.1.
ORG-0002
Officielt navnKlagenævnet for Udbud
RegistreringsnummerORG-37795526
PostadresseToldboden 2
ByViborg
Postnummer8800
Landsdel (NUTS)Vestjylland (DK041)
LandDanmark
EnhedKlagenævnet for Udbud
Telefon+45 72405600
Adresse til udveksling af oplysninger (URL) (eDelivery-Gateway)https://naevneneshus.dk/start-din-klage/klagenaevnet-for-udbud/
Denne organisations roller
Organisation med ansvar for klager
8.1.
ORG-0003
Officielt navnKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
RegistreringsnummerORG-10294819
PostadresseCarl Jacobsens Vej 35
ByValby
Postnummer2500
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
EnhedKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
E-mailkfst@kfst.dk
Telefon+45 41715000
Adresse til udveksling af oplysninger (URL) (eDelivery-Gateway)https://www.kfst.dk
Denne organisations roller
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerne
8.1.
ORG-0004
Officielt navnRigspolitiet
Registreringsnummer17143611
PostadressePolititorvet 14
ByKøbenhavn V
Postnummer1780
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
EnhedCharlotte Glavind
Telefon41710779
Internetadressehttps://www.politi.dk
Denne organisations roller
Køber
8.1.
ORG-0005
Officielt navnMercell Holding ASA
Registreringsnummer980921565
PostadresseAskekroken 11
ByOslo
Postnummer0277
Landsdel (NUTS)Oslo (NO081)
LandNorge
EnhedeSender
Telefon+47 21018800
Fax+47 21018801
Internetadressehttp://mercell.com/
Denne organisations roller
TED eSender
Oplysninger om bekendtgørelsen
Bekendtgørelsens IDe3564dcc-3894-4403-861e-8d77b3396970  -  01
FormulartypeResultater
BekendtgørelsestypeBekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Bekendtgørelsesundertype29
Afsendelsesdato for bekendtgørelsen02/07/2024 11:17:54 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Dato for afsendelse af bekendtgørelsen (eSender)02/07/2024 12:15:38 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Bekendtgørelsens officielle sprogdansk
Bekendtgørelsesnummer425587-2025
EUT-S-nummer123/2025
Offentliggørelsesdato01/07/2025

« Tilbage til oversigten over alle licitationer