« Tilbage til oversigten over alle licitationer


153/2025
527772-2025 - Resultater
Danmark – Ingeniørarbejder i forbindelse med jernbaner – Udbud af teknisk rådgivning ifm. H1208_01 Nyt Vendespor ved Carlsberg st. (Slb-Val)
OJ S 153/2025 12/08/2025
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Tjenesteydelser
1. Køber
1.1.
Køber
Officielt navnBanedanmark
E-mailXNRAS@BANE.dk
Køberens retlige statusCentral regeringsmyndighed
Den ordregivende myndigheds aktivitetGenerelle offentlige tjenesteydelser
Den ordregivende enheds aktiviteterJernbanetjenester
2. Procedure
2.1.
Procedure
TitelUdbud af teknisk rådgivning ifm. H1208_01 Nyt Vendespor ved Carlsberg st. (Slb-Val)
BeskrivelseI overensstemmelse med reglerne i Forsyningsvirksomhedsdirektivet udbyder Banedanmark hermed 3 delkontrakter på Teknisk rådgivning ifm. projektering af tre (3) forskellige fagdiscipliner på projektet H1208_01 Nyt Vendespor ved Carlsberg st. (Slb-Val) (Herefter benævnt Kontrakten). Delkontrakt 1: Teknisk rådgivning ifm. projektering af afvanding på projektet H1208_01 Nyt Vende-spor ved Carlsberg st. (Slb-Val). Delkontrakt 2: Teknisk rådgivning ifm. projektering af kørestrøm på projektet H1208_01 Nyt Vende-spor ved Carlsberg st. (Slb-Val). Delkontrakt 3: Teknisk rådgivning ifm. projektering af stærkstrøm, føringsveje og risteperron på pro-jektet H1208_01 Nyt Vendespor ved Carlsberg st. (Slb-Val). Det er ikke en forudsætning for afgivelse af tilbud, at tilbudsgiver skal kunne byde på alle tre (3) del-kontrakter. Tilbudsgiver kan således frit vælge, hvilken af de udbudte delkontrakter de ønsker at afgive tilbud på, under forudsætning af, at tilbudsgiveren er optaget på kvalifikationsordningen indenfor den relevante fagdisciplin.
Identifikator for proceduren8cdf7aca-4db2-4157-8a98-42e324789ab7
Intern ID394092
UdbudsprocedureBegrænset
Proceduren er en hasteprocedurenej
Hovedpunkterne i procedurenoverensstemmelse med reglerne i Forsyningsvirksomhedsdirektivet1 udbyder Banedanmark hermed 3 delkontrakter på Teknisk rådgivning ifm. projektering af tre (3) forskellige fagdiscipliner på projektet H1208_01 Nyt Vendespor ved Carlsberg st. (Slb-Val) (Herefter benævnt Kontrakten). Delkontrakt 1: Teknisk rådgivning ifm. projektering af afvanding på projektet H1208_01 Nyt Vende-spor ved Carlsberg st. (Slb-Val). Delkontrakt 2: Teknisk rådgivning ifm. projektering af kørestrøm på projektet H1208_01 Nyt Vende-spor ved Carlsberg st. (Slb-Val). Delkontrakt 3: Teknisk rådgivning ifm. projektering af stærkstrøm, føringsveje og risteperron på pro-jektet H1208_01 Nyt Vendespor ved Carlsberg st. (Slb-Val).
2.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71311230 Ingeniørarbejder i forbindelse med jernbaner
2.1.2.
Udførelsessted
LandDanmark
Hvor som helst i det pågældende land
2.1.3.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms5 900 000,00 DKK
2.1.4.
Generelle oplysninger
Indkaldelse af tilbud er afsluttet
Yderligere oplysningerBanedanmark har tildelt alle tre (3) delkontrakter og udbuddet afsluttes derfor med tre tildelinger.
Retsgrundlag
Direktiv 2014/25/EU
5. Delkontrakt
5.1.
DelkontraktLOT-0001
TitelDelkontrakt 1 Afvanding
BeskrivelseI overensstemmelse med reglerne i Forsyningsvirksomhedsdirektivet udbyder Banedanmark hermed 3 delkontrakter på Teknisk rådgivning ifm. projektering af tre (3) forskellige fagdiscipliner på projektet H1208_01 Nyt Vendespor ved Carlsberg st. (Slb-Val) (Herefter benævnt Kontrakten). Delkontrakt 1: Teknisk rådgivning ifm. projektering af afvanding på projektet H1208_01 Nyt Vende-spor ved Carlsberg st. (Slb-Val). Delkontrakt 2: Teknisk rådgivning ifm. projektering af kørestrøm på projektet H1208_01 Nyt Vende-spor ved Carlsberg st. (Slb-Val). Delkontrakt 3: Teknisk rådgivning ifm. projektering af stærkstrøm, føringsveje og risteperron på pro-jektet H1208_01 Nyt Vendespor ved Carlsberg st. (Slb-Val). Det er ikke en forudsætning for afgivelse af tilbud, at tilbudsgiver skal kunne byde på alle tre (3) del-kontrakter. Tilbudsgiver kan således frit vælge, hvilken af de udbudte delkontrakter de ønsker at afgive tilbud på, under forudsætning af, at tilbudsgiveren er optaget på kvalifikationsordningen indenfor den relevante fagdisciplin.
Intern ID2
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71311230 Ingeniørarbejder i forbindelse med jernbaner
5.1.2.
Udførelsessted
LandDanmark
Hvor som helst i det pågældende land
5.1.5.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms735 200,00 DKK
5.1.6.
Generelle oplysninger
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)nej
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Oplysninger om klagefrister: Ved et udbud med prækvalifikation efter udbudsloven, ved forsyningsvirksomhedsdirektivet eller tilbudsloven skal en klage over ikke at være blevet prækvalificeret indgives inden for 20 kalenderdage. Dette er regnet fra dagen efter ordregivers afsendelse af underretning om prækvalifikation. Andre klager over udbud eller beslutninger, f.eks. tildeling af kontrakter, omfattet af udbudslovens afsnit II eller III eller forsyningsvirksomhedsdirektivet skal indgives 45 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens offentliggørelse af en bekendtgørelse i EU-Tidende om indgåelse af kontrakt. Hvis klagen handler om overtrædelser af tilbudsloven eller udbudslovens §§ 191 og 192, er klagefristen på 45 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens underretning om tildelingsbeslutningen. Klager over indgåelse af rammeaftale efter udbudsloven (afsnit II, III og §§ 191 og 192), forsyningsvirksomhedsdirektivet eller tilbudsloven skal være indgivet til klagenævnet inden 6 måneder regnet fra dagen efter ordregiverens underretning om tildelingsbeslutningen. Klager over indgåelse af en kontrakt baseret på en rammeaftale med genåbning af konkurrence eller et dynamisk indkøbssystem omfattet af udbudslovens afsnit II eller III eller forsyningsvirksomhedsdirektivet skal være indgivet til klagenævnet inden 30 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens underretning om tildelingsbeslutningen. Klager over en ordregivers beslutning om at videreføre en kontrakt (udbudslovens § 185, stk. 2) skal indgives til klagenævnet inden 20 kalenderdage regnet fra dagen efter, at ordregiveren har offentliggjort sin beslutning (udbudslovens § 185, stk. 2, 3. pkt.). Har ordregiveren fulgt proceduren i lov om Klagenævnet for Udbud § 4, skal en klage over, at ordregiveren i strid med udbudsdirektivet eller forsyningsvirksomhedsdirektivet har indgået en kontrakt uden forudgående offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse indgives til klagenævnet inden 30 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens offentliggørelse af en bekendtgørelse i EU-Tidende om indgåelse af kontrakt.
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsprocedurenBanedanmark
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerneKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Organisation, hvis budget anvendes til at betale for kontraktenBanedanmark
Organisation, der udfører betalingenBanedanmark
Organisation, der underskriver kontraktenBanedanmark
5.1.
DelkontraktLOT-0002
TitelDelkontrakt 2 Kørestrøm
BeskrivelseI overensstemmelse med reglerne i Forsyningsvirksomhedsdirektivet udbyder Banedanmark hermed 3 delkontrakter på Teknisk rådgivning ifm. projektering af tre (3) forskellige fagdiscipliner på projektet H1208_01 Nyt Vendespor ved Carlsberg st. (Slb-Val) (Herefter benævnt Kontrakten). Delkontrakt 1: Teknisk rådgivning ifm. projektering af afvanding på projektet H1208_01 Nyt Vende-spor ved Carlsberg st. (Slb-Val). Delkontrakt 2: Teknisk rådgivning ifm. projektering af kørestrøm på projektet H1208_01 Nyt Vende-spor ved Carlsberg st. (Slb-Val). Delkontrakt 3: Teknisk rådgivning ifm. projektering af stærkstrøm, føringsveje og risteperron på pro-jektet H1208_01 Nyt Vendespor ved Carlsberg st. (Slb-Val). Det er ikke en forudsætning for afgivelse af tilbud, at tilbudsgiver skal kunne byde på alle tre (3) del-kontrakter. Tilbudsgiver kan således frit vælge, hvilken af de udbudte delkontrakter de ønsker at afgive tilbud på, under forudsætning af, at tilbudsgiveren er optaget på kvalifikationsordningen indenfor den relevante fagdisciplin.
Intern ID3
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71311230 Ingeniørarbejder i forbindelse med jernbaner
5.1.2.
Udførelsessted
LandDanmark
Hvor som helst i det pågældende land
5.1.5.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms2 535 680,00 DKK
5.1.6.
Generelle oplysninger
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)nej
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Oplysninger om klagefrister: Ved et udbud med prækvalifikation efter udbudsloven, ved forsyningsvirksomhedsdirektivet eller tilbudsloven skal en klage over ikke at være blevet prækvalificeret indgives inden for 20 kalenderdage. Dette er regnet fra dagen efter ordregivers afsendelse af underretning om prækvalifikation. Andre klager over udbud eller beslutninger, f.eks. tildeling af kontrakter, omfattet af udbudslovens afsnit II eller III eller forsyningsvirksomhedsdirektivet skal indgives 45 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens offentliggørelse af en bekendtgørelse i EU-Tidende om indgåelse af kontrakt. Hvis klagen handler om overtrædelser af tilbudsloven eller udbudslovens §§ 191 og 192, er klagefristen på 45 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens underretning om tildelingsbeslutningen. Klager over indgåelse af rammeaftale efter udbudsloven (afsnit II, III og §§ 191 og 192), forsyningsvirksomhedsdirektivet eller tilbudsloven skal være indgivet til klagenævnet inden 6 måneder regnet fra dagen efter ordregiverens underretning om tildelingsbeslutningen. Klager over indgåelse af en kontrakt baseret på en rammeaftale med genåbning af konkurrence eller et dynamisk indkøbssystem omfattet af udbudslovens afsnit II eller III eller forsyningsvirksomhedsdirektivet skal være indgivet til klagenævnet inden 30 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens underretning om tildelingsbeslutningen. Klager over en ordregivers beslutning om at videreføre en kontrakt (udbudslovens § 185, stk. 2) skal indgives til klagenævnet inden 20 kalenderdage regnet fra dagen efter, at ordregiveren har offentliggjort sin beslutning (udbudslovens § 185, stk. 2, 3. pkt.). Har ordregiveren fulgt proceduren i lov om Klagenævnet for Udbud § 4, skal en klage over, at ordregiveren i strid med udbudsdirektivet eller forsyningsvirksomhedsdirektivet har indgået en kontrakt uden forudgående offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse indgives til klagenævnet inden 30 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens offentliggørelse af en bekendtgørelse i EU-Tidende om indgåelse af kontrakt.
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsprocedurenBanedanmark
Organisation, hvis budget anvendes til at betale for kontraktenBanedanmark
Organisation, der udfører betalingenBanedanmark
Organisation, der underskriver kontraktenBanedanmark
5.1.
DelkontraktLOT-0003
TitelDelkontrakt 3 Stærkstrøm og føringsveje
BeskrivelseI overensstemmelse med reglerne i Forsyningsvirksomhedsdirektivet udbyder Banedanmark hermed 3 delkontrakter på Teknisk rådgivning ifm. projektering af tre (3) forskellige fagdiscipliner på projektet H1208_01 Nyt Vendespor ved Carlsberg st. (Slb-Val) (Herefter benævnt Kontrakten). Delkontrakt 1: Teknisk rådgivning ifm. projektering af afvanding på projektet H1208_01 Nyt Vende-spor ved Carlsberg st. (Slb-Val). Delkontrakt 2: Teknisk rådgivning ifm. projektering af kørestrøm på projektet H1208_01 Nyt Vende-spor ved Carlsberg st. (Slb-Val). Delkontrakt 3: Teknisk rådgivning ifm. projektering af stærkstrøm, føringsveje og risteperron på pro-jektet H1208_01 Nyt Vendespor ved Carlsberg st. (Slb-Val). Det er ikke en forudsætning for afgivelse af tilbud, at tilbudsgiver skal kunne byde på alle tre (3) del-kontrakter. Tilbudsgiver kan således frit vælge, hvilken af de udbudte delkontrakter de ønsker at afgive tilbud på, under forudsætning af, at tilbudsgiveren er optaget på kvalifikationsordningen indenfor den relevante fagdisciplin.
Intern ID4
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71311230 Ingeniørarbejder i forbindelse med jernbaner
5.1.2.
Udførelsessted
LandDanmark
Hvor som helst i det pågældende land
5.1.5.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms2 544 800,00 DKK
5.1.6.
Generelle oplysninger
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)nej
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Oplysninger om klagefrister: Ved et udbud med prækvalifikation efter udbudsloven, ved forsyningsvirksomhedsdirektivet eller tilbudsloven skal en klage over ikke at være blevet prækvalificeret indgives inden for 20 kalenderdage. Dette er regnet fra dagen efter ordregivers afsendelse af underretning om prækvalifikation. Andre klager over udbud eller beslutninger, f.eks. tildeling af kontrakter, omfattet af udbudslovens afsnit II eller III eller forsyningsvirksomhedsdirektivet skal indgives 45 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens offentliggørelse af en bekendtgørelse i EU-Tidende om indgåelse af kontrakt. Hvis klagen handler om overtrædelser af tilbudsloven eller udbudslovens §§ 191 og 192, er klagefristen på 45 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens underretning om tildelingsbeslutningen. Klager over indgåelse af rammeaftale efter udbudsloven (afsnit II, III og §§ 191 og 192), forsyningsvirksomhedsdirektivet eller tilbudsloven skal være indgivet til klagenævnet inden 6 måneder regnet fra dagen efter ordregiverens underretning om tildelingsbeslutningen. Klager over indgåelse af en kontrakt baseret på en rammeaftale med genåbning af konkurrence eller et dynamisk indkøbssystem omfattet af udbudslovens afsnit II eller III eller forsyningsvirksomhedsdirektivet skal være indgivet til klagenævnet inden 30 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens underretning om tildelingsbeslutningen. Klager over en ordregivers beslutning om at videreføre en kontrakt (udbudslovens § 185, stk. 2) skal indgives til klagenævnet inden 20 kalenderdage regnet fra dagen efter, at ordregiveren har offentliggjort sin beslutning (udbudslovens § 185, stk. 2, 3. pkt.). Har ordregiveren fulgt proceduren i lov om Klagenævnet for Udbud § 4, skal en klage over, at ordregiveren i strid med udbudsdirektivet eller forsyningsvirksomhedsdirektivet har indgået en kontrakt uden forudgående offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse indgives til klagenævnet inden 30 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregiverens offentliggørelse af en bekendtgørelse i EU-Tidende om indgåelse af kontrakt.
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsprocedurenBanedanmark
Organisation, hvis budget anvendes til at betale for kontraktenBanedanmark
Organisation, der udfører betalingenBanedanmark
Organisation, der underskriver kontraktenBanedanmark
6. Resultater
Værdien af alle kontrakter tildelt i denne bekendtgørelse5 900 000,00 DKK
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0001
Status for udvælgelse af vinderDer er udvalgt mindst én vinder.
6.1.2.
Oplysninger om vinderne
Vinder
Officielt navnINFRA ApS
Tilbud
Tilbud – IdentifikatorINFRA ApS
ID for delkontrakt eller gruppe af delkontrakterLOT-0001
Værdien af tilbuddet735 200,00 DKK
Tilbuddet blev rangordnetnej
Tilbuddet er et alternativt tilbudnej
UnderentrepriseNej
Kontraktoplysninger
Identifikator for kontraktenDelkontrakt 1 Afvanding
Titelkontrakt vedrørende Teknisk rådgivning ifm. H1208_01 Nyt Vendespor ved Carlsberg st. (Slb-Val) delkontrakt 1 – (Afvanding)
Datoen for udvælgelsen af det vindende tilbud28/07/2025
Dato for indgåelse af kontrakten05/08/2025
Oplysninger om EU-midler
Organisation, der underskriver kontraktenBanedanmark
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Resumé af de klager som køberen har modtaget
Antal klagere0
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse6
Udvalg af tilbud
Værdien af det antagelige tilbud med den laveste værdi735 200,00 DKK
Værdien af det antagelige tilbud med den højeste værdi1 640 780,00 DKK
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0002
Status for udvælgelse af vinderDer er udvalgt mindst én vinder.
6.1.2.
Oplysninger om vinderne
Vinder
Officielt navnSystra Danmark A/S
Tilbud
Tilbud – Identifikatorkontrakt vedrørende Teknisk rådgivning ifm. H1208_01 Nyt Vendespor ved Carlsberg st. (Slb-Val) delkontrakt 2 – (Kørestrøm))
ID for delkontrakt eller gruppe af delkontrakterLOT-0002
Værdien af tilbuddet2 535 680,00 DKK
Tilbuddet blev rangordnetnej
Tilbuddet er et alternativt tilbudnej
UnderentrepriseNej
Kontraktoplysninger
Identifikator for kontraktenDelkontrakt 2 Kørestrøm
Titelkontrakt vedrørende Teknisk rådgivning ifm. H1208_01 Nyt Vendespor ved Carlsberg st. (Slb-Val) delkontrakt 2 Kørestrøm
Dato for indgåelse af kontrakten06/08/2025
Oplysninger om EU-midler
Organisation, der underskriver kontraktenBanedanmark
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Resumé af de klager som køberen har modtaget
Antal klagere0
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse2
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0003
Status for udvælgelse af vinderDer er udvalgt mindst én vinder.
6.1.2.
Oplysninger om vinderne
Vinder
Officielt navnSystra Danmark A/S
Tilbud
Tilbud – Identifikatorkontrakt vedrørende Teknisk rådgivning ifm. H1208_01 Nyt Vendespor ved Carlsberg st. (Slb-Val) delkontrakt 3 – (Stærkstrøm og føringsveje)
ID for delkontrakt eller gruppe af delkontrakterLOT-0003
Værdien af tilbuddet2 544 800,00 DKK
Tilbuddet er et alternativt tilbudnej
UnderentrepriseNej
Kontraktoplysninger
Identifikator for kontraktenDelkontrakt 3 Stærkstrøm og føringsveje
Titelkontrakt vedrørende Teknisk rådgivning ifm. H1208_01 Nyt Vendespor ved Carlsberg st. (Slb-Val) delkontrakt 3 – (Stærkstrøm og føringsveje)
Dato for indgåelse af kontrakten06/08/2025
Oplysninger om EU-midler
Organisation, der underskriver kontraktenBanedanmark
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Resumé af de klager som køberen har modtaget
Antal klagere0
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserTilbud
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse3
Udvalg af tilbud
Værdien af det antagelige tilbud med den laveste værdi2 544 800,00 DKK
Værdien af det antagelige tilbud med den højeste værdi2 948 880,00 DKK
8. Organisationer
8.1.
ORG-0001
Officielt navnBanedanmark
Registreringsnummer18632276
AfdelingDanmark
PostadresseCarsten Niebuhrs Gade 43
ByKøbenhavn V
Postnummer1577
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
EnhedNadia Rasoulinia
E-mailXNRAS@BANE.dk
Telefon+45 82340000
Internetadressehttps://www.bane.dk/
Denne organisations roller
Køber
Organisation, der leverer supplerende oplysninger om udbudsproceduren
Organisation, der underskriver kontrakten
Organisation, hvis budget anvendes til at betale for kontrakten
Organisation, der udfører betalingen
8.1.
ORG-0002
Officielt navnKlagenævnet for Udbud
Registreringsnummer37795526
PostadresseNævnenes Hus, Toldboden 2
ByViborg
Postnummer8800
Landsdel (NUTS)Vestjylland (DK041)
LandDanmark
Telefon+45 72405600
Denne organisations roller
Organisation med ansvar for klager
8.1.
ORG-0003
Officielt navnKonkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Registreringsnummer10294819
PostadresseCarl Jacobsens Vej 35
ByValby
Postnummer2500
Landsdel (NUTS)Vestjylland (DK041)
LandDanmark
E-mailkfst@kfst.dk
Telefon+45 41715000
Internetadressehttp://www.kfst.dk
Denne organisations roller
Organisation, der leverer yderligere oplysninger om klageprocedurerne
8.1.
ORG-0004
Officielt navnINFRA ApS
Den økonomiske operatørs størrelseLille virksomhed
Registreringsnummer45052672
PostadresseØsbrovej 4C
ByGlostrup
Postnummer2600
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
EnhedAmir Bigdeli
Denne organisations roller
Tilbudsgiver
Vinder af disse delkontrakterLOT-0001
8.1.
ORG-0005
Officielt navnSystra Danmark A/S
Den økonomiske operatørs størrelseStor virksomhed
Registreringsnummer26048494
PostadresseKay Fiskers Plads 10
ByKøbenhavn
Postnummer2300
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
EnhedPer Lindholm Larsen
Denne organisations roller
Tilbudsgiver
Vinder af disse delkontrakterLOT-0002, LOT-0003
Vinderen er noteret på et reguleret marked
8.1.
ORG-0006
Officielt navnMercell Holding ASA
Registreringsnummer980921565
PostadresseAskekroken 11
ByOslo
Postnummer0277
Landsdel (NUTS)Oslo (NO081)
LandNorge
EnhedeSender
Telefon+47 21018800
Fax+47 21018801
Internetadressehttp://mercell.com/
Denne organisations roller
TED eSender
Oplysninger om bekendtgørelsen
Bekendtgørelsens IDe45e04d1-9053-40d5-acd6-2865a4cf9987  -  01
FormulartypeResultater
BekendtgørelsestypeBekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Bekendtgørelsesundertype30
Afsendelsesdato for bekendtgørelsen08/08/2025 12:40:38 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Dato for afsendelse af bekendtgørelsen (eSender)08/08/2025 13:00:43 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Bekendtgørelsens officielle sprogdansk
Bekendtgørelsesnummer527772-2025
EUT-S-nummer153/2025
Offentliggørelsesdato12/08/2025

« Tilbage til oversigten over alle licitationer