« Tilbage til oversigten over alle licitationer


186/2025
634721-2025 - Resultater
Danmark – Bygge- og anlægsarbejder: slotte – Udbud af kontrakt vedrørende tagudskiftning på Amalienborg Slot - Chr. VIII's Palæ
OJ S 186/2025 29/09/2025
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Bygge og anlæg
1. Køber
1.1.
Køber
Officielt navnSlots- og Kulturstyrelsen
E-mailmlme@slks.dk
Køberens retlige statusOffentlig virksomhed, der styres af en central regeringsmyndighed
Den ordregivende myndigheds aktivitetFritid, kultur og religion
2. Procedure
2.1.
Procedure
TitelUdbud af kontrakt vedrørende tagudskiftning på Amalienborg Slot - Chr. VIII's Palæ
BeskrivelseStorentreprise (01 Tømrer & snedkerentreprisen med varetagelse af byggeplads, smed og malerarbejde, 02 Murerentreprisen, 03 Blikkenslagerentreprisen, 04 Sandstensentreprisen. 05 Elentreprisen, 06 VVS & Ventilationsentreprisen)
Identifikator for proceduren221e3bff-8f62-4898-b39e-68987589eb4f
Tidligere bekendtgørelse437549-2025
UdbudsprocedureUdbud med forhandling/indkaldelse af tilbud med forudgående offentliggørelse
Proceduren er en hasteprocedurenej
Hovedpunkterne i procedurenUdbuddet gennemføres som et udbud med forhandling i henhold til §§ 61-66 i udbudsloven (Lovbekendtgørelse 116 af 3. februar 2025). Processen struktureres i to overordnede faser: En prækvalifikationsfase og en tilbudsfase, og det er ordregivers intention at prækvalificere 3 ansøgere for hver af de 6 fagentrepriser.
2.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge og anlæg
Primær klassifikation (cpv): 45212353 Bygge- og anlægsarbejder: slotte
2.1.2.
Udførelsessted
ByKøbenhavn K
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
2.1.3.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms81 000 000,00 DKK
2.1.4.
Generelle oplysninger
Hvis proceduren annulleres eller mislykkes, vil den blive genudbudt
Yderligere oplysningerEntreprisen udbydes som 6 delkontrakter (se nedenfor), og hver tilbudsgiver kan søge alle fagentrepriser. Opgavens omfatter overordnet en istandsættelse af taget på Amalienborg Slot herunder listet op ikke udtømmende: • Sikring og genopretning af Palæets tagkonstruktion, herunder eftergang og udbedring af skader på tømmer og stålkonstruktioner. • Udskiftning af Palæets tagdækning med nye tagsten, der i udformning er tro mod anlæggets oprindelige tagsten. • Udskiftning af kobberinddækninger samt kobber render på balustraden, inkl. underlag samt etablering af nye Gangbroer. • Udskiftning af blyinddækninger • Istandsættelse af sandstensbalustrade • Istandsættelse af bindingsværksvægge • Frivillige brandtiltag, bl.a. herunder lokal brandsikring af etagedæk • De og genmontering af udvalgte Elinstallationer • Etablering af nyt lynaflederanlæg. • Omlægning af udvalgte ventilationsanlæg og de og genmontering af rørforsyninger. Opgaven udbydes med følgende entrepriseopdeling: • Entreprise 01. Tømrer og snedkerentreprisen med varetagelse af byggeplads, maler & smedearbejde. • Entreprise 02. Murerentreprisen. • Entreprise 03. Blikkenslagerentreprisen. • Entreprise 04. Sandstensentreprisen. • Entreprise 05. El entreprisen (inkl. sikringskoordinering). • Entreprise 06. VVS og ventilationsentreprisen. Udbudsmaterialet er tilgængeligt på den elektroniske udbudsportal https://www.byggeweb.dk/. Udbuddet har titlen "Tagudskiftning på Amalienborg, Chr. VIII's Palæ, Udbud af Storentreprise og fagentrepriser" og udbudsnr. TN479422A 0301. I udbudsmaterialet er angivet udelukkelsesgrunde, udvælgelseskriterier samt beskrivelse af det videre forløb. ------------------------- Slots- og Kulturstyrelsen har identificeret fejl i udbudsmaterialet, herunder i udbudsbekendtgørelsen, og har derfor valgt at annullere udbuddet af alle seks delaftaler. Slots- og Kulturstyrelsen forventer at genudbyde kontrakten snarest muligt - og vil gennemføre en ny udbudsprocedure, som i al væsentlighed vil svare til det udbud, der allerede er afgivet ansøgning på. Det betyder, at der vil være mulighed for at afgive en ny ansøgning med udgangspunkt i det materiale, ansøger tidligere har udarbejdet ansøgning på baggrund af. Slots- og Kulturstyrelsen har ikke taget stilling til konditionsmæssigheden af de indkomne ansøgninger. Det er derfor fortsat ansøgers ansvar at indsende en konditionsmæssig ansøgning, der opfylder minimumskravene til egnethed, udelukkelse samt øvrige mindstekrav.
Retsgrundlag
Direktiv 2014/24/EU
4. Gruppe af delkontrakter
4.1.
Gruppe af delkontrakterGLO-0001
Omfattede delkontrakterLOT-0001, LOT-0002, LOT-0003, LOT-0004, LOT-0005, LOT-0006
4.1.1.
Værdi
Anslået værdi eksklusiv moms81 000 000,00 DKK
5. Delkontrakt
5.1.
DelkontraktLOT-0001
TitelEntreprise 01
BeskrivelseTømrer og snedkerentreprisen med varetagelse af byggeplads, maler & smedearbejde
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge og anlæg
Primær klassifikation (cpv): 45212353 Bygge- og anlægsarbejder: slotte
5.1.2.
Udførelsessted
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
5.1.3.
Anslået varighed
Anden varighedUkendt
5.1.6.
Generelle oplysninger
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypeKvalitet
NavnBedste forhold mellem pris og kvalitet
BeskrivelsePris (40 %) 2. Kvalitet (60 %) For pris anvendes den fremsendte tilbudsliste og tilbudsformular. For kvalitet gælder følgende underkriterier, som er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne: Organisation og bemanding (nøglepersoner) (50 %) Kvalitet og Bygbarhed (50 %).
Beskrivelse af den metode, der skal anvendes, hvis vægtningen ikke kan udtrykkes ved hjælp af kriterierTildelingskriteriet er det bedste forhold mellem pris og kvalitet med følgende underkriterier, hvor ordregivers vægtning af det enkelte underkriterium er vist: 1. Pris (40 %) 2. Kvalitet (60 %) For pris anvendes den fremsendte tilbudsliste og tilbudsformular. For kvalitet gælder følgende underkriterier, som er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne: Organisation og bemanding (nøglepersoner) (50 %) Kvalitet og Bygbarhed (50 %).
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Oplysninger om klagefrister: Klage over ikke at være blevet prækvalificeret skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden for 20 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregivers afsendelse af underretning om prækvalifikation. Klage over ikke at være blevet tildelt opgaven skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 45 kalenderdage regnet fra dagen efter, at Slots og Kulturstyrelsen har offentliggjort en bekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende om, at der er indgået aftaler, jf. § 7, stk. 2, nr. 1, i lovbekendtgørelse nr. 593 om Klagenævnet for Udbud af 2. juni 2016.
5.1.
DelkontraktLOT-0002
TitelEntreprise 02
BeskrivelseMurerentreprisen
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge og anlæg
Primær klassifikation (cpv): 45212353 Bygge- og anlægsarbejder: slotte
5.1.2.
Udførelsessted
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
5.1.3.
Anslået varighed
Anden varighedUkendt
5.1.6.
Generelle oplysninger
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypeKvalitet
NavnBedste forhold mellem pris og kvalitet
BeskrivelsePris (40 %) 2. Kvalitet (60 %) For pris anvendes den fremsendte tilbudsliste og tilbudsformular. For kvalitet gælder følgende underkriterier, som er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne: Organisation og bemanding (nøglepersoner) (50 %) Kvalitet og Bygbarhed (50 %).
Beskrivelse af den metode, der skal anvendes, hvis vægtningen ikke kan udtrykkes ved hjælp af kriterierTildelingskriteriet er det bedste forhold mellem pris og kvalitet med følgende underkriterier, hvor ordregivers vægtning af det enkelte underkriterium er vist: 1. Pris (40 %) 2. Kvalitet (60 %) For pris anvendes den fremsendte tilbudsliste og tilbudsformular. For kvalitet gælder følgende underkriterier, som er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne: Organisation og bemanding (nøglepersoner) (50 %) Kvalitet og Bygbarhed (50 %).
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Oplysninger om klagefrister: Klage over ikke at være blevet prækvalificeret skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden for 20 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregivers afsendelse af underretning om prækvalifikation. Klage over ikke at være blevet tildelt opgaven skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 45 kalenderdage regnet fra dagen efter, at Slots og Kulturstyrelsen har offentliggjort en bekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende om, at der er indgået aftaler, jf. § 7, stk. 2, nr. 1, i lovbekendtgørelse nr. 593 om Klagenævnet for Udbud af 2. juni 2016.
5.1.
DelkontraktLOT-0003
TitelEntreprise 03
BeskrivelseBlikkenslagerentreprisen
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge og anlæg
Primær klassifikation (cpv): 45212353 Bygge- og anlægsarbejder: slotte
5.1.2.
Udførelsessted
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
5.1.3.
Anslået varighed
Anden varighedUkendt
5.1.6.
Generelle oplysninger
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypeKvalitet
NavnBedste forhold mellem pris og kvalitet
BeskrivelsePris (40 %) 2. Kvalitet (60 %) For pris anvendes den fremsendte tilbudsliste og tilbudsformular. For kvalitet gælder følgende underkriterier, som er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne: Organisation og bemanding (nøglepersoner) (50 %) Kvalitet og Bygbarhed (50 %).
Beskrivelse af den metode, der skal anvendes, hvis vægtningen ikke kan udtrykkes ved hjælp af kriterierTildelingskriteriet er det bedste forhold mellem pris og kvalitet med følgende underkriterier, hvor ordregivers vægtning af det enkelte underkriterium er vist: 1. Pris (40 %) 2. Kvalitet (60 %) For pris anvendes den fremsendte tilbudsliste og tilbudsformular. For kvalitet gælder følgende underkriterier, som er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne: Organisation og bemanding (nøglepersoner) (50 %) Kvalitet og Bygbarhed (50 %).
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Oplysninger om klagefrister: Klage over ikke at være blevet prækvalificeret skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden for 20 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregivers afsendelse af underretning om prækvalifikation. Klage over ikke at være blevet tildelt opgaven skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 45 kalenderdage regnet fra dagen efter, at Slots og Kulturstyrelsen har offentliggjort en bekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende om, at der er indgået aftaler, jf. § 7, stk. 2, nr. 1, i lovbekendtgørelse nr. 593 om Klagenævnet for Udbud af 2. juni 2016.
5.1.
DelkontraktLOT-0004
TitelEntreprise 04
BeskrivelseSandstensentreprisen
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge og anlæg
Primær klassifikation (cpv): 45212353 Bygge- og anlægsarbejder: slotte
5.1.2.
Udførelsessted
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
5.1.3.
Anslået varighed
Anden varighedUkendt
5.1.6.
Generelle oplysninger
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypeKvalitet
NavnBedste forhold mellem pris og kvalitet
BeskrivelsePris (40 %) 2. Kvalitet (60 %) For pris anvendes den fremsendte tilbudsliste og tilbudsformular. For kvalitet gælder følgende underkriterier, som er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne: Organisation og bemanding (nøglepersoner) (50 %) Kvalitet og Bygbarhed (50 %).
Beskrivelse af den metode, der skal anvendes, hvis vægtningen ikke kan udtrykkes ved hjælp af kriterierTildelingskriteriet er det bedste forhold mellem pris og kvalitet med følgende underkriterier, hvor ordregivers vægtning af det enkelte underkriterium er vist: 1. Pris (40 %) 2. Kvalitet (60 %) For pris anvendes den fremsendte tilbudsliste og tilbudsformular. For kvalitet gælder følgende underkriterier, som er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne: Organisation og bemanding (nøglepersoner) (50 %) Kvalitet og Bygbarhed (50 %).
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Oplysninger om klagefrister: Klage over ikke at være blevet prækvalificeret skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden for 20 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregivers afsendelse af underretning om prækvalifikation. Klage over ikke at være blevet tildelt opgaven skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 45 kalenderdage regnet fra dagen efter, at Slots og Kulturstyrelsen har offentliggjort en bekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende om, at der er indgået aftaler, jf. § 7, stk. 2, nr. 1, i lovbekendtgørelse nr. 593 om Klagenævnet for Udbud af 2. juni 2016.
5.1.
DelkontraktLOT-0005
TitelEntreprise 05
BeskrivelseEl entreprisen
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge og anlæg
Primær klassifikation (cpv): 45212353 Bygge- og anlægsarbejder: slotte
5.1.2.
Udførelsessted
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
5.1.3.
Anslået varighed
Anden varighedUkendt
5.1.6.
Generelle oplysninger
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypeKvalitet
NavnBedste forhold mellem pris og kvalitet
BeskrivelsePris (40 %) 2. Kvalitet (60 %) For pris anvendes den fremsendte tilbudsliste og tilbudsformular. For kvalitet gælder følgende underkriterier, som er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne: Organisation og bemanding (nøglepersoner) (50 %) Kvalitet og Bygbarhed (50 %).
Beskrivelse af den metode, der skal anvendes, hvis vægtningen ikke kan udtrykkes ved hjælp af kriterierTildelingskriteriet er det bedste forhold mellem pris og kvalitet med følgende underkriterier, hvor ordregivers vægtning af det enkelte underkriterium er vist: 1. Pris (40 %) 2. Kvalitet (60 %) For pris anvendes den fremsendte tilbudsliste og tilbudsformular. For kvalitet gælder følgende underkriterier, som er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne: Organisation og bemanding (nøglepersoner) (50 %) Kvalitet og Bygbarhed (50 %).
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Oplysninger om klagefrister: Klage over ikke at være blevet prækvalificeret skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden for 20 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregivers afsendelse af underretning om prækvalifikation. Klage over ikke at være blevet tildelt opgaven skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 45 kalenderdage regnet fra dagen efter, at Slots og Kulturstyrelsen har offentliggjort en bekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende om, at der er indgået aftaler, jf. § 7, stk. 2, nr. 1, i lovbekendtgørelse nr. 593 om Klagenævnet for Udbud af 2. juni 2016.
5.1.
DelkontraktLOT-0006
TitelEntreprise 06
BeskrivelseVVS og ventilationsentreprisen
5.1.1.
Formål
Kontraktens hovedformålBygge og anlæg
Primær klassifikation (cpv): 45212353 Bygge- og anlægsarbejder: slotte
5.1.2.
Udførelsessted
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
5.1.3.
Anslået varighed
Anden varighedUkendt
5.1.6.
Generelle oplysninger
Indkøbsprojekt, der ikke finansieres med EU-midler
Udbuddet er omfattet af aftalen om offentlige udbud (GPA)ja
5.1.10.
Tildelingskriterier
Kriterium
TypeKvalitet
NavnBedste forhold mellem pris og kvalitet
BeskrivelsePris (40 %) 2. Kvalitet (60 %) For pris anvendes den fremsendte tilbudsliste og tilbudsformular. For kvalitet gælder følgende underkriterier, som er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne: Organisation og bemanding (nøglepersoner) (50 %) Kvalitet og Bygbarhed (50 %).
Beskrivelse af den metode, der skal anvendes, hvis vægtningen ikke kan udtrykkes ved hjælp af kriterierTildelingskriteriet er det bedste forhold mellem pris og kvalitet med følgende underkriterier, hvor ordregivers vægtning af det enkelte underkriterium er vist: 1. Pris (40 %) 2. Kvalitet (60 %) For pris anvendes den fremsendte tilbudsliste og tilbudsformular. For kvalitet gælder følgende underkriterier, som er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne: Organisation og bemanding (nøglepersoner) (50 %) Kvalitet og Bygbarhed (50 %).
5.1.15.
Teknikker
Rammeaftale
Ingen rammeaftale
Oplysninger om det dynamiske indkøbssystem
Intet dynamisk indkøbssystem
Elektronisk auktionnej
5.1.16.
Yderligere oplysninger, mægling og gennemgang
Organisation med ansvar for klagerKlagenævnet for Udbud
Oplysninger om klagefrister: Klage over ikke at være blevet prækvalificeret skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden for 20 kalenderdage regnet fra dagen efter ordregivers afsendelse af underretning om prækvalifikation. Klage over ikke at være blevet tildelt opgaven skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 45 kalenderdage regnet fra dagen efter, at Slots og Kulturstyrelsen har offentliggjort en bekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende om, at der er indgået aftaler, jf. § 7, stk. 2, nr. 1, i lovbekendtgørelse nr. 593 om Klagenævnet for Udbud af 2. juni 2016.
6. Resultater
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0001
Status for udvælgelse af vinderDer er ikke udvalgt en vinder, og konkurrencen er afsluttet.
Årsagen til at der ikke udvælges en vinderAndet
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserAnsøgning om deltagelse
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse6
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0002
Status for udvælgelse af vinderDer er ikke udvalgt en vinder, og konkurrencen er afsluttet.
Årsagen til at der ikke udvælges en vinderAndet
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserAnsøgning om deltagelse
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse7
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0003
Status for udvælgelse af vinderDer er ikke udvalgt en vinder, og konkurrencen er afsluttet.
Årsagen til at der ikke udvælges en vinderAndet
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserAnsøgning om deltagelse
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse2
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0004
Status for udvælgelse af vinderDer er ikke udvalgt en vinder, og konkurrencen er afsluttet.
Årsagen til at der ikke udvælges en vinderAndet
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserAnsøgning om deltagelse
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse4
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0005
Status for udvælgelse af vinderDer er ikke udvalgt en vinder, og konkurrencen er afsluttet.
Årsagen til at der ikke udvælges en vinderAndet
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserAnsøgning om deltagelse
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse4
6.1.
Resultat delkontrakt-IDLOT-0006
Status for udvælgelse af vinderDer er ikke udvalgt en vinder, og konkurrencen er afsluttet.
Årsagen til at der ikke udvælges en vinderAndet
6.1.4.
Statistiske oplysninger
Modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse
Type modtagne indgivelserAnsøgning om deltagelse
Antal modtagne tilbud og ansøgninger om deltagelse2
8. Organisationer
8.1.
ORG-0001
Officielt navnSlots- og Kulturstyrelsen
Registreringsnummer34072191
AfdelingSlots- og Kulturstyrelsen
PostadresseHammerichsgade 14
ByKøbenhavn V
Postnummer1611
Landsdel (NUTS)Byen København (DK011)
LandDanmark
EnhedSlots- og Kulturstyrelsen
E-mailmlme@slks.dk
Telefon+45 24266923
Internetadressehttps://www.slks.dk/
Denne organisations roller
Køber
8.1.
ORG-0002
Officielt navnKlagenævnet for Udbud
Registreringsnummer37795526
AfdelingKlagenævnet for Udbud
PostadresseToldboden 2
ByViborg
Postnummer8800
Landsdel (NUTS)Vestjylland (DK041)
LandDanmark
EnhedKlagenævnet for Udbud
Telefon+45 72405600
Denne organisations roller
Organisation med ansvar for klager
8.1.
ORG-0000
Officielt navnPublications Office of the European Union
RegistreringsnummerPUBL
ByLuxembourg
Postnummer2417
Landsdel (NUTS)Luxembourg (LU000)
LandLuxembourg
Telefon+352 29291
Internetadressehttps://op.europa.eu
Denne organisations roller
TED eSender
Oplysninger om bekendtgørelsen
Bekendtgørelsens IDcfcf1a8e-00e6-40b9-b04e-1b6a2ff8556a  -  01
FormulartypeResultater
BekendtgørelsestypeBekendtgørelse om indgåede kontrakter eller koncessionstildeling – standardordningen
Bekendtgørelsesundertype29
Afsendelsesdato for bekendtgørelsen25/09/2025 13:10:40 (UTC+00:00) vesteuropæisk tid, GMT
Bekendtgørelsens officielle sprogdansk
Bekendtgørelsesnummer634721-2025
EUT-S-nummer186/2025
Offentliggørelsesdato29/09/2025

« Tilbage til oversigten over alle licitationer