Tredje aflevering inden for kort tidDen netop afleverede jem & fix butik i Store Heddinge (Foto: NRE Denmark)

Tredje aflevering inden for kort tid

NRE Denmark A/S leverer nøglefærdige byggeprojekter til byggemarkedskæden jem & fix, som opfylder de seneste kvalitets- og energikrav

NRE Denmark har netop afleveret en ny butik i Store Heddinge til jem & fix. Med afleveringen i Store Heddinge har NRE Denmark nu afleveret tre nye byggemarkeder til jem & fix inden for blot en måned. Byggeriet er opført som totalentreprise, og det er afleveret til tiden.

Byggemarkedskæden jem & fix går nu i gang med at indrette byggemarkedet, som er én ud af fem nye jem & fix butikker, der åbner i slutningen af juni. De øvrige nye butikker ligger i Bramming, Nexø, Hornslet og Juelsminde.

Detailkæden jem & fix er et lavpris byggemarked i vækst. Kæden sikrer sine kunder den bedst mulige pris ved at skære overflødige omkostninger væk. I dag beskæftiger jem & fix over 1300 medarbejdere og har 100 butikker i Danmark samt 33 butikker i Sverige.

Den nye jem & fix i Store Heddinge har et areal på 800 kvadratmeter og dertil en varegård på 800 kvadratmeter, hvoraf 200 kvadratmeter er overdækket. Scandinavian Property Development A/S har udviklet projektet. NRE Denmark er totalentreprenør og AKi Rådgivning ApS er rådgivende ingeniør.

-cmn

28/5 2015