Licitationer

BygTek giver her et overblik over de seneste EU licitationer fra Danmark i kategorien Byggeri og Fast Ejendom.


» Reparation og vedligeholdelse af radiosendere – Rammeaftale vedrørende levering, drift og vedligeholdelse af antenner og master: Danmark-Ballerup
Udstedende Myndighed: Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse
Publikationsdato: 2025-07-11 | Frist: 2025-08-29 | Kontrakttype: Tjenesteydelser
Dokument-nr: 455219-2025

» Hoved- eller fagentrepriser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder – Lindevangskolen ­ Renovering og modernisering: Danmark-Frederiksberg
Udstedende Myndighed: Frederiksberg Kommune
Publikationsdato: 2025-07-11 | Frist: 2025-08-13 | Kontrakttype: Bygge- og anlægsarbejder
Dokument-nr: 454540-2025

» Rådgivning inden for ingeniørvæsen og byggeri – Tekniske rådgiverydelser for AquaDjurs A/S: Danmark-Rønde
Udstedende Myndighed: AquaDjurs A/S
Publikationsdato: 2025-07-11 | Kontrakttype: Tjenesteydelser
Dokument-nr: 453999-2025

» Reparations- og vedligeholdelsestjenester – Udbud af ventilationsservice (2025): Danmark-Frederiksberg
Udstedende Myndighed: Frederiksberg Kommune
Publikationsdato: 2025-07-11 | Kontrakttype: Tjenesteydelser
Dokument-nr: 453957-2025

» Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed – Afskæring af erhvervsområdet i Ølby Lyng: Danmark-Køge
Udstedende Myndighed: Køge Afløb A/S
Publikationsdato: 2025-07-11 | Kontrakttype: Tjenesteydelser
Dokument-nr: 453419-2025

» Tjenesteydelser i forbindelse med spildevand, affald, rengøring og miljøbeskyttelse – Indsamling af rest- og madaffald: Danmark-Højby
Udstedende Myndighed: Odsherred Kommune
Publikationsdato: 2025-07-11 | Kontrakttype: Tjenesteydelser
Dokument-nr: 453418-2025

» Bygge- og anlægsarbejder – Udbud af totalentreprise - Udvidelse og ombygning af kontorfaciliteter: Danmark-Kalundborg
Udstedende Myndighed: Kalundborg Forsyning
Publikationsdato: 2025-07-11 | Frist: 2025-09-12 | Kontrakttype: Bygge- og anlægsarbejder
Dokument-nr: 453264-2025

» Hoved- eller fagentrepriser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder – Lindevangskolen - Renovering og modernisering: Danmark-Frederiksberg
Udstedende Myndighed: Frederiksberg Kommune
Publikationsdato: 2025-07-11 | Frist: 2025-08-13 | Kontrakttype: Bygge- og anlægsarbejder
Dokument-nr: 452918-2025

» Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed – Udbud af ressourceperson(er), SR1 Arbejdsledere, Roskilde - Ringsted: Danmark-København V
Udstedende Myndighed: Banedanmark
Publikationsdato: 2025-07-11 | Kontrakttype: Tjenesteydelser
Dokument-nr: 452802-2025

» Bortskaffelse og behandling af affald – Udbud af behandling af forbrændingsegnet affald for Fredericia Kommune, Kolding Kommune, Middelfart Affald & Genbrug A/S og Vejle Kommune: Danmark-Middelfart
Udstedende Myndighed: Middelfart Affald & Genbrug A/S
Publikationsdato: 2025-07-11 | Kontrakttype: Tjenesteydelser
Dokument-nr: 452766-2025

» Installation af vejudstyr – 6090.320 Støjskærme Syd og Midt, Udbygning af E45 Aarhus S – Aarhus N: Danmark-København V
Udstedende Myndighed: Vejdirektoratet
Publikationsdato: 2025-07-11 | Kontrakttype: Bygge- og anlægsarbejder
Dokument-nr: 452637-2025

» Bygge- og anlægsarbejder – Markedsdialog vedr. den 3. Limfjordforbindelse - Fjordkrydsning og større broer: Danmark-København V
Udstedende Myndighed: Vejdirektoratet
Publikationsdato: 2025-07-11 | Kontrakttype: Bygge- og anlægsarbejder
Dokument-nr: 452504-2025

» Inspektion af veje – Preliminary market consultation regarding "Road infrastructure condition measurements, incl. pavements and road markings": Danmark-København V
Udstedende Myndighed: The Danish Road Directorate
Publikationsdato: 2025-07-11 | Kontrakttype: Tjenesteydelser
Dokument-nr: 452448-2025

» Bygge- og anlægsarbejder – OPP-kontrakt vedrørende Danske kaserner som Offentligt Privat Partnerskab (OPP): Danmark-Hjørring
Udstedende Myndighed: Etablissement- og Terrænkommandoen
Publikationsdato: 2025-07-11 | Kontrakttype: Bygge- og anlægsarbejder
Dokument-nr: 452196-2025

» Bygge- og anlægsarbejder – Faxe Forsyning ­ Nyt domicil og servicebygninger: Danmark-Haslev
Udstedende Myndighed: Faxe Forsyning A/S
Publikationsdato: 2025-07-11 | Kontrakttype: Bygge- og anlægsarbejder
Dokument-nr: 452165-2025

» Rådgivning i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder – Rådgiverudbud på Separatkloakering af Holbækvej for Ringsted Forsyning: Danmark-Ringsted
Udstedende Myndighed: RINGSTED VAND A/S
Publikationsdato: 2025-07-10 | Kontrakttype: Tjenesteydelser
Dokument-nr: 451983-2025

» Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed – Skybruds- og Sikker Skolevejsprojekt Skellet: Danmark-København S
Udstedende Myndighed: Københavns Kommune, Teknik- og Miljøforvaltningen
Publikationsdato: 2025-07-10 | Kontrakttype: Tjenesteydelser
Dokument-nr: 451071-2025

» Geologisk og geofysisk rådgivning – Call for tender under the SQS 239894 - Cat. 3 - Cable Route Survey for project SLF02 – Storstrømmen: Danmark-Fredericia
Udstedende Myndighed: Energinet Eltransmission A/S
Publikationsdato: 2025-07-10 | Kontrakttype: Tjenesteydelser
Dokument-nr: 450599-2025

» Hoved- eller fagentrepriser i forbindelse med bygge- og anlægsarbejder – UDBUD AF DYNAMISK INDKØBSSYSTEM FOR FJERNVARMEARBEJDER: Danmark-Kolding
Udstedende Myndighed: SERVIA A.M.B.A.
Publikationsdato: 2025-07-10 | Kontrakttype: Bygge- og anlægsarbejder
Dokument-nr: 450194-2025

» Tjenesteydelser i forbindelse med spildevand, affald, rengøring og miljøbeskyttelse – Rengøringsservice - Dansk Institut for Internationale Studier: Danmark-København Ø
Udstedende Myndighed: Dansk Institut for Internationale Studier
Publikationsdato: 2025-07-10 | Frist: 2025-08-04 | Kontrakttype: Tjenesteydelser
Dokument-nr: 450077-2025